Pierwsza odsłona filmu z Gabrielą Muskałą w ramach Dni Kina

Pierwsza odsłona filmu z Gabrielą Muskałą w ramach Dni Kina

Filmem „7 uczuć” w Miejskim Domu Kultury w Radomsku rozpoczął się przegląd filmów w ramach XIV edycji Dni Kina. W tym roku widzowie będą mogli zapoznać się z filmami, w których zagrała Gabriela Muskała. A to dlatego, że aktorkę wybrano na bohaterkę radomszczańskiego święta kina.

XIV Dni Kina organizują wspólnie I Liceum Ogólnokształcące oraz Miejski Dom Kultury. Po warsztatach realizatorskich oraz krytyki filmowej dla uczniów, przyszedł czas na kolejny etap, czyli przegląd filmów.

Zaprezentowanych zostanie w sumie pięć produkcji, w których zagrała Gabriela Muskała. 15 marca widzowie mogli obejrzeć pierwszy z nich, czyli „7 uczuć” Marka Koterskiego.

Film ten to komediodramat będącym już cyklem opowieści o losach głównego bohatera, czyli Adasia Miauczyńskiego (w tej roli Michał Koterski). Tym razem bohater powracając do lat dzieciństwa, podczas wizyty u terapeuty stara się uporać z przebytymi traumami i nauczyć się tytułowych siedmiu uczuć. Są to radość, smutek, złość, wstyd, poczucie winy, samotność i strach. Mistrz groteski w słodko-gorzki sposób pokazuje, w jak mocnym stopniu lata dzieciństwa wpływają na powodzenia i porażki w dorosłym życiu.  

Gabriela Muskała wcieliła się w tym filmie w rolę Weroniki Parankowskiej, szkolnej prymuski, która wracając ze szkoły do domu z „piątką z minusem” doskonale wie, że spotka się z ogromną dezaprobatą ze strony swojego ojca.

Obok bohaterki tegorocznych Dni Kina, w filmie można zobaczyć Katarzynę Figurę, Marcina Dorocińskiego, Andrzeja Chyrę, Maję Ostaszewską, Roberta Więckiewicza, Andrzeja Mastalerza, Adama Woronowicza, Sonię Bohosiewicz. I można by tak jeszcze długo wymieniać, gdyż lista nazwisk aktorów, którzy zagrali w filmie jest bardzo długa. A każda, nawet epizodyczna rola w tej ekranizacji jest po prostu świetna.

Kolejne przeglądy filmowe z bohaterką edycji Dni Kina będzie można zobaczyć:
18 marca, o godzinie 16.00 – film „Fuga” reż. Agnieszka Smoczyńska;
19 marca, godz. 16.00 – film „Moje córki krowy” reż. Kinga Dębska;
20 marca, godz. 16.00 – film „Być jak Kazimierz Deyna” reż. Anna Wieczur-Bluszcz;
21 marca, godz. 16.00 – film „Wymyk” reż Grzegorz Zgliński.

Bilety na pojedyncze seanse – 5 zł. Karnet na 5 filmów – 20 zł.

Więcej o:
I LO radomsko dni kina 2019 mdk radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE