Pierwsi uchodźcy z Ukrainy podjęli pracę w Radomsku

Pierwsi uchodźcy z Ukrainy podjęli pracę w Radomsku Fot. pixabay.com

20 obywateli Ukrainy, którzy przybyli do naszego powiatu z powodu działań wojennych prowadzonych na terenie ich kraju, i zgłosili się do Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku, podjęło legalną pracę. Jest to przede wszystkim prosta praca fizyczna przy pakowaniu, sortowaniu, pomocniczych pracach stolarskich i na produkcji. Przy pracach tych nie jest wymagana znajomość języka polskiego.

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Radomsku zgłosiło się już około 120 obywateli Ukrainy, którzy poszukują pracy, są to głównie kobiety. Osoby te kierowane są bezpośrednio do pracodawców na rozmowy o pracę. W przypadku nie posiadania odpowiedniego potwierdzenia tożsamości obywatele Ukrainy zgłaszają się do gmin w celu nadania numeru PESEL, co umożliwia legalne podjęcie pracy.

Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku przypomina, iż obowiązkiem pracodawcy przy zatrudnianiu obywateli Ukrainy jest powiadomienie o powierzeniu wykonywania pracy obywatelowi Ukrainy. Należy tego dokonać w terminie 14 dni za pośrednictwem platformy praca.gov.pl.

Więcej o:
uchodźcy uchodźcy radomsko pup radomsko urząd pracy radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE