Pieniądze z Unii Europejskiej na walkę z pandemią w Łódzkiem

Pieniądze z Unii Europejskiej na walkę z pandemią w Łódzkiem Fot. www.lodzkie.pl

Łódzkie jest jednym z trzech województw, które jako pierwsze otrzymały formalną zgodę Komisji Europejskiej na przeznaczenie środków unijnych na walkę z Covid-19 – poinformował dziś (9 kwietnia 2020 r.) marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber.

- Działamy skutecznie i wciąż szukamy nowych rozwiązań – mówi marszałek Schreiber.

Pieniądze zostaną przeznaczone na zabezpieczenie życia i zdrowia mieszkańców, sprzęt dla szpitali, środki ochronne dla personelu medycznego i pacjentów oraz wymierną, szybką pomoc finansową dla firm.

Placówki lecznicze z województwa łódzkiego zaangażowane w walkę z wirusem SARS-COV-2 mogą liczyć na 110 mln zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pieniądze mogą zostać przeznaczone, m.in., na zakup aparatury i sprzętu medycznego, środków transportu oraz środków ochrony osobistej.

Pieniądze będą również pochodzić z Europejskiego Funduszy Społecznego.

7,3 mln zł - zostanie przeznaczonych, m.in., na zakup środków ochrony osobistej dla podmiotów leczniczych zaangażowanych w walkę z wirusem SARS-COV-2.

24,7 mln zł - zostanie przeznaczonych na wsparcie zatrudnienia personelu medycznego - lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych oraz pracowników w placówkach leczniczych zaangażowanych w opiekę nad osobami z podejrzeniem lub zakażonymi wirusem SARS-COV-2

Dofinansowanie z UE wynosi 85 proc., budżet państwa dokłada 15 proc. Warte podkreślenia jest, że dzięki dobrej współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej, dofinansowanie udało się pozyskać bez udziału środków z budżetu Województwa Łódzkiego.

Ponadto jest też zgoda na przesunięcie około 18,8 mln euro, czyli 81, 9 mln zł, które będzie można przeznaczyć na wsparcie przedsiębiorstw borykających się z problemami wywołanymi epidemią.

Więcej o:
koronawirus województwo łódzkie walka z koronawirusem pieniądze komisja europejska urząd marszałkowski w łodzi
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE