Pieniądze na operację Kubusia już zebrane!

20 000 euro jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się kwotą nie do uzbierania dla rodziców Kubusia Zarychty. Dziś już wiemy, że pieniądze na operację serca są! O Kubusiu pisaliśmy... ››

20 000 euro jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się kwotą nie do uzbierania dla rodziców Kubusia Zarychty. Dziś już wiemy, że pieniądze na operację serca są!

 

O Kubusiu pisaliśmy kilkakrotnie. Chłopiec urodził się z wrodzoną wadą serca HLHS. Wada ta wymaga 3-etapowego leczenia operacyjnego. Kuba przeszedł już dwa etapy. Trzecia operacja zostanie przeprowadzona w Monachium w styczniu 2011 i kosztuje 20 100 euro.

 

Fundusze na operację zbierały fundacje, do zbiórki przyłączyli się również radomszczanie – w mieście zorganizowano m.in. Turniej Piłki Halowej i dwa koncerty charytatywne, na rzecz Kubusia kwestowali także harcerze podczas festiwalu OPAL.

 

I udało się – stan konta Kubusia na 5 stycznia to blisko 25 000 euro! Teraz chłopiec czeka na operację.

 

- W tej chwili jeszcze nie znamy terminu operacji, czekamy na informację z sekretariatu kliniki w Monachium, która ma przyjść w ciągu kilku najbliższych dni – mówi Halina Marczak-Zarychta, mama chłopca.

 

Ale operacja to nie wszystko, co czeka Kubusia. Po niej chłopiec będzie wymagał rehabilitacji i dalszego leczenia. Pomóc można mu przekazując 1 % podatku:

KRS 0000037904

Zarychta Jakub Jan (11454)

 

Więcej informacji o Kubusiu i jego chorobie można znaleźć na blogu prowadzonym przez rodziców chłopca: www.serce-dla-kubusia.blogspot.com

Więcej o:
kubuś zarychta operacja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE