Pielgrzymi z Radomska wyruszyli na Jasną Górę

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W środę, 24 sierpnia wyruszyła Radomszczańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Na modlitewną wędrówkę zapisało się około 450 osób. Pielgrzymowanie rozpoczęto Mszą Świętą o godzinie 5.00 w parafii Św. Lamberta, a następnie pątnicy udali się w trasę.

Tradycyjnie pielgrzymka ruszyła w dwóch grupach – jedną tworzyli wierni z parafii radomszczańskich a drugą tzw. laskarze.

- Cel pielgrzymki jest zawsze taki sam, aby umocnić naszą wiarę. W tym roku idziemy z hasłem roku duszpasterskiego związanego z naszym apostołowaniem. To co dokonuje się w naszym życiu codziennie ma świadczyć o tym, że faktycznie jesteśmy ludźmi wierzącymi i każdy kto na nas patrzy, powinien widzieć w nas Jezusa Chrystusa – mówił ks. Zbigniew Heluszka, kierownik Pielgrzymki.

Tegoroczne pielgrzymowanie odbywa się w radości po pandemicznej przerwie i z wielkim błaganiem o zatrzymanie wojny i Cepokój na Ukrainie.

W uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej - 26 sierpnia - główna Suma odpustowa odprawiona zostanie o godz. 11.00 na Szczycie pod przewodnictwem Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka. Tradycyjnie podczas tej Mszy św. ponowione zostaną Jasnogórskie Śluby Narodu, których autorem jest bł. Prymas Wyszyński.

Tego dnia modlitwa rozpocznie się na Szczycie już o godz.10.00 błaganiem za Ojczyznę.

O godz.19.00 odprawiona zostanie Msza św. z udziałem wiernych Częstochowy, Matka Boża Jasnogórska jest też patronką arch. częstochowskiej.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
pielgrzymka 2022 radomsko jasna góra pielgrzymka 2022 pielgrzymka radomsko pielgrzymka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE