Pielgrzymi z Radomska wyruszyli na Jasną Górę

Fot. Klaudia Gajda

We wtorek, 24 sierpnia wyruszyła Radomszczańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Na pielgrzymkę zapisało się blisko 370 osób. Tradycyjnie pielgrzymka ruszyła w dwóch grupach – jedną tworzyli wierni z parafii radomszczańskich a drugą tzw. laskarze.

Pielgrzymowanie rozpoczęto Mszą Świętą o godzinie 5.00 w parafii Św. Lamberta, a następnie pątnicy udali się w trasę. Ta będzie prowadzić przez miejscowości Szczepocice, Borowno, Lubojna do Częstochowy.

- W tym roku są też dwie główne intencje. Pierwsza to uczczenie w sposób szczególny wyniesienia na ołtarze ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która ma się dokonać 12 września. Druga intencja to przede wszystkim nasza miłość do eucharystii, przeżywamy właśnie drugi rok duszpasterski, który związany jest z pogłębieniem naszej miłości do spotkania eucharystycznego. Wiemy, że czas pandemii trochę zakłócił to uczestnictwo we mszy świętej, to realne spotkanie z Panem Jezusem, dlatego chcemy prosić Pana Boga o to abyśmy na nowo tę miłość do Chrystusa Eucharystycznego poczuli – mówił ks. Zbigniew Heluszka, kierownik Pielgrzymki.

Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej

W wigilię święta, 25 sierpnia (środa) o godz. 11.30, w nowych pomieszczeniach bastionu św. Rocha otwarta zostanie stała wystawa „Nie byłoby papieża - Polaka, gdyby nie było Twojej wiary … Prymas Tysiąclecia, Błogosławiony Kardynał Stefan Wyszyński”. Są na niej niezwykłe eksponaty: sukienka milenijna, zwana też sukienką tysiąclecia, zdobiąca Cudowny Obraz Matki Bożej - świadek wydarzeń z 1966 r., milenijne korony, ornaty ks. Prymasa, piuska i kapelusz kardynalski, pocztówki, obrazki ręcznie wypisane.

25 sierpnia Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 rozpocznie się koncert plenerowy, wielkie oratorium o Stefanie kardynale Wyszyńskim „Soli Deo Per Mariam” w wykonaniu Filharmonii Śląskiej w Katowicach, chóru i orkiestry, solistów i kompozytorów. To opowieść o życiu oddanym z miłości samemu Bogu przez Maryję, w formie dziesięciu obrazów pieśni oratoryjnej. Libretto napisał ks. Tadeusz Golecki, muzykę skomponowali dwaj krakowscy muzycy: Hubert Kowalski i Piotr Pałka. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Główna Suma odpustowa odprawiona zostanie 26 sierpnia (czwartek) o godz. 11.00 na Szczycie pod przewodnictwem Prymasa abp. Wojciecha Polaka. Celebrować ją będą przedstawiciele Konferencji Episkopatu Polski, którzy dzień wcześniej obradować będą na Radzie Biskupów Diecezjalnych.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
pielgrzymka 2021 radomsko pielgrzymi z radomska wyruszyli na jasną górę 2021 pielgrzymka 2021 pielgrzymka radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE