Pielgrzymi z Radomska ruszyli na Jasną Górę. Jednak inaczej niż w poprzednich latach

Pielgrzymi z Radomska ruszyli na Jasną Górę. Jednak inaczej niż w poprzednich latach

25 sierpnia, we wtorek, wyruszyła jednodniowa sztafetowa Piesza Radomszczańska Pielgrzymka na Jasną Górę. Grupa I z parafii św. Lamberta po mszy w kolegiacie o godz. 5.30 wyruszyła na I odcinek do Pławna.

Po dojściu grupa została przywieziona pod kościół św. Lamberta.

-W tym roku ze względu na rygorystyczne wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego z dnia 5 czerwca 2020r., pielgrzymka miała się nie odbyć, jednak po dłuższym zastanowieniu pragniemy mimo trwającego stanu epidemii wyruszyć w jednodniowej sztafetowej Pieszej Radomszczańskiej Pielgrzymce na Jasną Górę – pisał kierownik Pielgrzymki ks. Zbigniew Heluszka, na stronie m.in. parafii św. Lamberta.

Cała trasa będzie podzielona na 5 odcinków. Każdemu z odcinków będzie przewodzić inna parafia św. Lamberta, NMP Królowej Polski, św. Magdaleny, św. Maksymiliana Kolbego i Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pielgrzymka będzie miała ograniczoną liczbę uczestników po 50 osób w każdej grupie.

Harmonogram tegorocznego pielgrzymowania zakładał, iż każda z grup przed wyjściem miała w wyznaczonej parafii mszę św. a następnie zostanie podwieziona na wyznaczone miejsce środkiem lokomocji i po zakończeniu przywieziona do miejsca rozpoczęcia.

 

 

 

Więcej o:
radomszczańska pielgrzymka jasna góra częstochowa radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE