Pielęgnacja cery wrażliwej – o czym warto pamiętać?

Pielęgnacja cery wrażliwej – o czym warto pamiętać?

Skóra wrażliwa jest bardzo wymagająca, dlatego podczas codziennej pielęgnacji trzeba zadbać o jej potrzeby. Dzięki temu będzie wyglądała zdrowo i promiennie każdego dnia. Jak powinna wyglądać pielęgnacja cery wrażliwej?

W przypadku cery wrażliwej bardzo ważne jest łagodzenie podrażnień i uczucia dyskomfortu. Wszystko dlatego, że posiadaczki cery wrażliwej są bardziej narażone na reakcje alergiczne i negatywny wpływ czynników zewnętrznych, niż posiadaczki cery normalnej. Codzienna pielęgnacja skóry wrażliwej wymaga stosowania się do kilku zasad. Na początku konieczne jest jednak ustalenie, czy na pewno mamy ten rodzaj skóry. Jakie są objawy cery wrażliwej?

Jak rozpoznać cerę wrażliwą?

Odpowiednia pielęgnacja cery wrażliwej jest bardzo ważna, ponieważ tylko w ten sposób możemy sprawić, że będzie ona mniej narażona na podrażnienia i negatywny wpływ czynników zewnętrznych. Czym charakteryzuje się cera wrażliwa? Wyróżnia ją przede wszystkim gwałtowna reakcja na czynniki zewnętrzne i na kontakt z różnymi substancjami. W przypadku cery wrażliwej bardzo często występuje dyskomfort, skóra jest zaczerwieniona i podrażniona, a miejscami szorstka. Posiadaczki cery wrażliwej często narzekają na pieczenie czy mrowienie skóry. Wszystkie te reakcje potęgują się pod wpływem negatywnych czynników atmosferycznych, takich jak mróz, wiatr czy promienie UV. Również stosowanie kosmetyków, które nie są przeznaczone do cery wrażliwej, może powodować podrażnienia. Warto więc pamiętać o prawidłowej pielęgnacji cery wrażliwej, aby zawsze była ona w dobrym stanie.

Pielęgnacja cery wrażliwej – o czym trzeba pamiętać na co dzień?

Aby zadbać o cerę wrażliwą, należy pamiętać o regularnym jej oczyszczaniu i nawilżaniu. Trzeba też używać kosmetyków, które chronią skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Dzień warto rozpocząć od oczyszczenia cery, ponieważ również nocą gromadzą się na niej zanieczyszczenia. Ten krok pobudzi cerę i sprawi, że lepiej przyswoi ona cenne składniki z kosmetyków. Ważnym krokiem jest też nałożenie kremu, który nawilży skórę i ochroni ją przed czynnikami zewnętrznymi, na które będzie narażona w ciągu dnia. Lekki krem na dzień, który nawilża i odżywia skórę, a jednocześnie posiada filtr przeciwsłoneczny, będzie odpowiednim wyborem. 

Wieczorem natomiast warto zadbać o ukojenie i zregenerowanie zmęczonej po całym dniu skóry. Pierwszym krokiem jest dokładny demakijaż, który pomaga pozbyć się kosmetyków. Od tego powinna się rozpoczynać nie tylko pielęgnacja cery wrażliwej, ale też pielęgnacja cery tłustej i innych typów skóry. Warto więc użyć mleczka nawilżającego do demakijażu, a następnie toniku, który oczyści skórę i sprawi, że stanie się ona miękka i ukojona. Bardzo ważny jest też krem na noc, który nawilży i odżywi skórę. Dzięki właściwej pielęgnacji skóry wrażliwej będziemy mogli cieszyć się jej promiennym wyglądem każdego dnia.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE