Pięknie czytali w Radomsku

Pięknie czytali w Radomsku Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Z okazji Dnia Głośnego Czytania, ustanowionego przez Polską Izbę Książki, dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych wzięła udział w Festiwalu Pięknego Czytania.

Wydarzenie odbyło się 29 września 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku.

Festiwal Pięknego Czytania to wydarzenie kulturalne, które promuje czytelnictwo i literaturę, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Działanie te to ważna inwestycja w ich przyszłość.

- Czytanie stoi u podstaw sukcesu – tego osobistego, ale też całej społeczności. Książki są źródłem wiedzy. Rozwinięte kompetencje językowe ułatwiają nam opisywanie swoich myśli i świata. Doskonalą komunikację. To bardzo ważne umiejętności w dorosłym życiu. Cieszę się, że Powiat Radomszczański może dołożyć cegiełkę w promowanie tej szczytnej idei - mówiła do uczestników i gości wicestarosta Małgorzata Lewandowska.

Po wręczeniu nagród złożyła wszystkim uczniom gratulacje za odwagę i chęć udziału w konkursowych zmaganiach.

Organizatorem jest Gminna Biblioteka Publiczna w Ładzicach, a współorganizatorami: Miejska  Biblioteka  Publiczna  w  Radomsku  oraz  Powiat Radomszczański. Partnerami projektu są: Miasto  Radomsko, Kino za Rogiem w Radomsku, Miejski Dom Kultury w Radomsku, Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego w Radomsku.

Więcej o:
radomsko festiwal pięknego czytania biblioteka radomsko mbp radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE