PGK w Radomsku organizuje mobilną zbiórkę elektroodpadów. Będzie można otrzymać sadzonkę

PGK w Radomsku organizuje mobilną zbiórkę elektroodpadów. Będzie można otrzymać sadzonkę Fot. arch. redakcji

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku zachęca do wzięcia udziału w mobilnej zbiórce elektroodpadów i zużytych baterii. W zamian za ich oddanie, będzie można otrzymać darmową sadzonkę. Akcja prowadzona będzie na terenie Radomska oraz gminy Radomsko.

Zużyte elektroodpady mieszkańcy gminy Radomsko mogą przynieść 21 maja 2024 r. w następujące miejsca zbiórki:

- Płoszów, ul Radomszczańska 40 w godz. 8.00-9.00

- Dziepółć 104 B (obok sklepu spożywczego) w godz. 9.15-10.15

- Kietlin, ul Radomszczańska 63 (OBOK OSP) w godz. 10.30-11.30

- Strzałów, ul. Kolumba 2 (plac pomiędzy szkołą, a boiskiem) w godz. 11.45-12.45

- Szczepocice Rządowe 11B (obok OSP) w godz. 13.15-14.15

Mieszkańców miasta Radomska, PGK zapraszam w środę, 22 maja 2024 r. od godziny 14.00 do 17.00 na parking Miejskiego Domu Kultury.

Zużyte elektroodpady będzie można wymienić na sadzonki drzew np.: sosna, modrzew, olsza, brzoza, klon, jawor lub krzewów ozdobnych: thuja „Smaragd”, tawuła, jałowiec.

W wyznaczone miejsca dostarczać można wyłącznie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny pochodzący z gospodarstw domowych jak np.: kosiarki, chłodziarki, lodówki, zamrażarki, pralki, zmywarki, kuchenki elektryczne, piekarniki, radioodbiorniki, telewizory, konsole do gier,  grzejniki elektryczne, odkurzacze, ale również drobny sprzęt tj. telefony, tablety suszarki, lokówki, prostownice, szczoteczki elektryczne, żelazka itd.

Podczas zbiórki można również oddać zużyte świetlówki.

Organizatorem akcji jest Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku wraz z firmą Electro-System Organizacją Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. 

Organizację zbiórki wspiera Miejski Dom Kultury w Radomsku oraz Nadleśnictwo Radomsko. Fundatorami sadzonek są Electro-System oraz Nadleśnictwo Radomsko. Liczba drzew oraz krzewów jest ograniczona i zależy od ilości przyniesionego sprzętu.

Więcej o:
radomsko pgk radomsko zbiórka elektroodpadów akcja elektrośmieci sadzonki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE