Petycja w sprawie przebudowy feralnego skrzyżowania ulic Brzeźnickiej i Batorego

Petycja w sprawie przebudowy feralnego skrzyżowania ulic Brzeźnickiej i Batorego Fot. FB Łukasz Więcek radny

Mieszkańcy chcą poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulic Batorego i Brzeźnickiej w Radomsku.

Trudne skrzyżowanie ulic Batorego i Brzeźnickiej w Radomsku stało się nie tylko problemem, ale i zagrożeniem dla wszystkich użytkowników drogi. Na tym skrzyżowaniu dochodzi do licznych wypadków i kolizji drogowych. Ostatni miał miejsce 14 lutego i był niestety śmiertelny. Na przejściu dla pieszych zginęła 81-letnia kobieta.

Mieszkańcy pobliskiego osiedla mieszkaniowego boją się o swoje bezpieczeństwo i mają dość ciągłego stania w korku. Uważają, że skrzyżowanie ulic Batorego z Brzeźnicką trzeba pilnie przebudować.

W piątek 16 lutego przy feralnym skrzyżowaniu zorganizowano spotkanie mieszkańców i miejskich radnych Łukasza Więcka, Pawła Pichita. Pojawił się także radny Robert Lewandowski i prezydent Jarosław Ferenc.

- To wstyd, że drogi krajowe w Radomsku są aż tak bardzo zaniedbane. Do tego potrzebna jest dobra współpraca z rządem i GDDKiA. Rozpoczęliśmy zbiórkę podpisów pod petycją dotyczącą przebudowy skrzyżowania ulic Batorego i Brzeźnickiej. Oświetlenie, wyraźne oznakowanie przejść dla pieszych i sygnalizacja świetlna to standard, nie luksus. Dodatkowy lewoskręt to niezbędna inwestycja, która nie przewyższa możliwości inwestycyjnych miasta – uważa radny Łukasz Więcek.

Petycja (treść poniżej) zostanie przekazana do prezydenta miasta oraz Rady Miejskiej w Radomsku.

My niżej podpisani mieszkańcy Radomska żądamy podjęcia natychmiastowych działań dotyczących przebudowy skrzyżowania ulicy Brzeźnickiej i Batorego w celu poprawy bezpieczeństwa. Skrzyżowanie to jest bardzo niebezpieczne, dochodzi tam do licznych wypadków i kolizji drogowych. Planowany remont ulicy Batorego powinien bezwzględnie w swoim zakresie obejmować w/w skrzyżowanie. Również niebezpiecznym i uciążliwym dla mieszkańców miejscem jest skrzyżowanie Brzeźnickiej i Ciepłej.

Więcej o:
skrzyżowanie brzeźnicka batorego remont łukasz więcek paweł pichit prezydent
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE