Petycja kibiców RKS Radomsko ws. nadania nazwy ronda

W mijającym tygodniu przedstawiciele kibiców RKS Radomsko, w biurze Rady Miasta Radomska, złożyli petycję o nadanie nazwy nowego ronda na ulicy Brzeźnickiej. Petycję poparło blisko 100 mieszkańców naszego miasta.

W mijającym tygodniu przedstawiciele kibiców RKS Radomsko, w biurze Rady Miasta Radomska, złożyli petycję o nadanie nazwy nowego ronda na ulicy Brzeźnickiej. Petycję poparło blisko 100 mieszkańców naszego miasta.
Petycję składają przedstawiciele kibiców RKS Radomsko
Zbiórkę podpisów pod petycją o nadanie nazwy ronda na ul. Brzeźnickiej, zorganizowała grupa kibiców RKS Radomsko. Udało się uzbierać blisko 100 podpisów poparcia. Wcześniej na internetowym forum trwała ankieta jak nazwać nowe rondo. Wybrano cztery propozycje: Żołnierzy Wyklętych, Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”, Powstańców Warszawskich oraz Patriotów.

- My, kibice RKS Radomsko chcieliśmy nagłośnić sprawę, żeby pokazać, że nazwy miejsc publicznych w naszym mieście nie są mieszkańcom i obywatelom obojętne - powiedzieli przy składaniu petycji.

Teraz nad propozycjami nazwy muszą pochylić się miejscy radni.

Petycja kibiców RKS Radomsko:

Do Rady Miasta Radomska

My kibice Radomszczańskiego Klubu Sportowego pragniemy złożyć petycję dotyczącą nadania nazwy nowopowstałemu rondu znajdującego się przy ulicy Brzeźnickiej. Występujemy z czterema propozycjami nazw ronda tj. Żołnierzy Wyklętych, Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”, Powstańców Warszawskich, Patriotów.

Do tej pory nazwy rond, ulic, placów w naszym mieście przyjmują nazwy zasłużonych Polaków, w tym Radomszczan. Chcemy, aby tak pozostało i rondo, które w przyszłości będzie ważnym punktem komunikacji w Radomsku nosiło godną nazwę. Nasze propozycje nie są przypadkowe.

Zdecydowaliśmy się wybrać nazwy, które będą kojarzone z historią naszej Ojczyzny. Żołnierze Wyklęci to termin określający Polaków walczących w podziemiu, którzy stawili się przeciw komunizmowi, podporządkowaniu Sowietom oraz oddawali swoje życie w walce o niepodległość. Stanisław Sojczyński „Warszyc” urodzony w niedalekich Rzejowicach, dowódca Konspiracyjnego Wojska Polskiego,  żołnierz Armii Krajowej, stracony dwa lata po wojnie. Jest to kolejny przykład heroistycznej postawy w walce o wolność Polski i sprzeciwienia się komunistycznej władzy jak i hegemonii Związku Radzieckiego. Nasza trzecia propozycja odnosi się bezpośrednio do Bohaterów uczestniczących w Powstaniu Warszawskim. Uczestnicy powstania mimo zbrojnej przewagi wroga zdecydowali się podjąć walkę w imieniu wolności Polaków. Te 63 dni stało się  ważnym wydarzeniem w życiu naszego kraju, a uczestnicy wielkimi Bohaterami Ojczyzny. Ostatnia propozycja jest już ogólną nazwą powyższych, jak i odnoszącą się do osób dla, których słowo „Polska”, symbole narodowe, czerwień i biel nie pozostają obojętne, są ważną częścią ich życia i stanowią duże miejsce w sercu. Gotowość do obrony kraju, oddanie życia oraz podtrzymywania historii, obyczajów, tradycji, języka i kultury narodowej to tylko niektóre patriotyczne cechy godne poszanowania.

Losy Ojczyzny i jej historia, są rzeczą ogromnie ważną, dlatego dołóżmy wszelkich starań by pozostawała w pamięci nie tylko Radomszczan, ale nas wszystkich - Polaków. Naszą prośbę motywujemy kilkudziesięcioma podpisami mieszkańców Radomska. Głęboko wierzymy, że nasza prośba zostanie dla nas rozpatrzona pozytywnie.

Z poważaniem,
Kibice RKS Radomsko

Więcej o:
rks radomsko kibice rks akcja zbierania podpisów petycja
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE