Personel w szpitalu w Radomsku zostanie zaszczepiony przeciw COVID-19

Personel w szpitalu w Radomsku zostanie zaszczepiony przeciw COVID-19

Ministerstwo Zdrowia opublikowało listę szpitali, w których będzie szczepiony personel placówek medycznych. Wśród nich jest Szpital Powiatowy w Radomsku.

W tzw. szpitalach węzłowych, których jest 509, będzie szczepiony przeciw COVID-19 personel medyczny i niemedyczny. Szpitale węzłowe zaszczepią swój personel, ale także personel innych jednostek, m.in. szpitali, przychodni i aptek – wskazało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia

Szczepienie medyków i pracowników administracyjno-technicznych placówek medycznych i aptek rozpocznie się przed akcją szczepienia populacyjnego.

Szczepienia dla personelu medycznego i niemedycznego (w tzw. okresie zero), zorganizują i przeprowadzą szpitale węzłowe (w każdym województwie), należące m.in. do sieci szpitali podstawowego szpitalnego zabezpieczenia.

Resort zaznacza, że część szpitali zadeklarowało zaszczepienie tylko swojego personelu. Te szpitale nie są ujęte jako szpitale węzłowe. W szpitalach węzłowych zostanie bowiem zaszczepiony personel tych szpitali, ale także innych jednostek, w tym aptek.

Do 20 grudnia szpitale węzłowe będą zbierać dane personelu medycznego i niemedycznego, który zostanie zaszczepiony w konkretnym szpitalu węzłowym.

Wykaz placówek dostępny jest poniżej.

PAP

Więcej o:
szczepionka koronawirus radomsko szczepionka koronawirus szpital radomsko

Załączniki

kopia-szpitale_wezlowe_-14122020.xlsx

Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE