Perfumy idealne

Perfumy idealne Fot. Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Współcześnie rynek kosmetyczny jest tak szeroko rozwinięty, że oryginalne perfumy można kupować zarówno stacjonarnie, jak i przez internet. Niestety trzeba być czujnym, gdyż często zdarzają się przypadki oszustw i podrabiania oryginalnych perfum.

Oryginalny perfum a podróbka

Oryginalne i najbardziej znane marki na świecie wkładają wiele wysiłku w to, by uzyskać ten idealny i tak popularny zapach. Do produkcji używa się najlepszych składników, dlatego też oryginalne perfumy cechują się wysoką ceną. Czy wiesz, że do pozyskania 1 mililitra aromatu należy poddać odpowiednim procesom aż 1 kilogram płatków kwiatów? Dlatego te najpiękniejsze zapachy są niekiedy bardzo drogie.

Klienci, którzy chcą nabyć oryginalne perfumy markowych firm muszą wiedzieć, na co zwrócić uwagę, by nie kupić podrobionego produktu. Można skorzystać ze specjalnej wyszukiwarki, by sprawdzić oryginalność danego produktu. Po wpisaniu numeru seryjnego program przekaże informacje o marce i oryginalności. Niestety ta forma ma jedną wadę, gdyż nie rozpoznaje produktów z edycji limitowanych.

Podrobione perfumy często mają literówki w nazwie. Podejrzliwość powinna także wzbudzić niechlujnie sklejona folia, która może być efektem podrobienia zawartości. Markowe produkty mogą także pochwalić się niebanalnym kształtem butelki, często robionym przez znakomitych szklarzy. Butelki są znacznie trudniejsze do podrobienia, dlatego też kupując perfum należy sprawdzić, jak wygląda butelka.

Szczególną uwagę powinny zachować osoby, które kupują produkty marki Chanel, gdyż zapachy tego producenta są najczęściej podrabiane na całym świecie.

Perfumy – rodzaje

Potocznie perfumami nazywana jest każda buteleczka z danym zapachem. Jednak należy wiedzieć, że w tych buteleczkach mogą znajdować się perfumy, wody perfumowane lub wody toaletowe. Oryginalne damskie perfumy zawierają wysokie stężenie zapachowych olejków, które wynosi około 20-40%. To powoduje, że z reguły są bardzo drogie i nie każdego stać na ich zakup.

To właśnie wysoki procent zawartości olejków eterycznych powoduje, że perfumy pachną intensywnie i bardzo długo. Kolejną kategorią są tańsze wody perfumowane, które zawierają około 10-15% olejków eterycznych. Wody perfumowane także mają intensywny zapach i utrzymują się dosyć długo. Wody toaletowe natomiast mają dużo niższe stężenie olejków zapachowych wynoszące mniej niż 10%, dlatego też zapach wód toaletowych nie jest tak trwały i intensywny.

Kobiety, które lubią lekkie zapachy będą skłaniać się ku delikatnym wodom toaletowym, natomiast osoby lubiące mocne i intensywne zapachy powinny wybrać perfumy i wody perfumowane. Na https://dbay.pl/zdrowie-i-uroda/perfumy-i-wody/ dostępna jest szeroka gama oryginalnych perfum.

Perfumy damskie – dostępne kompozycje zapachowe

Niejedna kobieta zastanawia się, jak wybrać perfumy idealne. Jest to na pewno sprawa indywidualna, gdyż perfumy na każdej skórze pachną inaczej. By wybrać ten idealny zapach należy testować produkty na własnej skórze, gdyż to co pięknie pachnie na jednej osobie, może nie dawać takiego efektu na innej.

Wśród kompozycji zapachowych możemy wyróżnić:

• kompozycje kwiatowe – najczęściej kupowane, często łączone z zapachami owocowymi i orientalnymi. Są bardzo kobiece i eleganckie,
• kompozycje szyprowe – polecane szczególnie osobom lubiącym bardzo intensywne i ciężkie zapachy. W produkcji wykorzystuje się aromat mchu,
• kompozycje cytrusowe – są szczególnie popularne wśród młodych i aktywnych kobiet, gdyż zapach jest świeży i nowoczesny,
• kompozycje orientalne – perfumy są dosyć ciężkie i zmysłowe, najczęściej wybierają je kobiety odważne. W tej kompozycji przeważają nuty korzenne i cynamonowe.

Oprócz znajomości kompozycji zapachowych warto wiedzieć, iż perfumy posiadają trzy nuty zapachowe. Pierwsza – nuta głowy, jest wyczuwalna zaraz po rozpyleniu perfum i utrzymuje się maksymalnie 30 minut. Kolejna – nuta serca, utrzymuje się już przez kilka następnych godzin.

Ostatnią i najtrwalszą nutą jest nuta bazowa, którą czuć nawet, gdy pozostałe dwie nuty już się ulotnią. Dlatego też wybierając perfumy należy kierować się własnymi odczuciami i upodobaniami zapachowymi. Biorąc pod uwagę fakt posiadania przez perfumy trzech nut zapachowych, wybór idealnego produktu może okazać się niemożliwym za pierwszym razem i długotrwałym.

Z perfumami wiąże się kilka ciekawostek. Za najstarszy perfum uznano pachnidła lawendowe liczące aż 4 tysiące lat. To właśnie na Cyprze znaleziono amfory z tymi pachnidłami. Natomiast za najdroższe perfumy uznano No.1 Clava Christiana, które kosztują ponad dwa tysiące dolarów za objętość 30 ml. Każdego roku na rynek wypuszczanych jest tylko 1000 buteleczek tego drogiego zapachu.

Wybór idealnego zapachu to sprawa trudna biorąc pod uwagę trzy nuty zapachowe, jakie perfumy posiadają. Warto dać sobie czas na testowanie, by uniknąć niemiłej niespodzianki i kupienia zapachu, który po dłuższym czasie nie będzie podobać się już tak bardzo jak od razu po rozpyleniu.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE