Pendolino przejedzie przez Radomsko

Od kilku miesięcy trwa remont torów kolejowych przebiegających przez Radomsko. Dzięki temu już niedługo będzie mogły po nich jeździć super szybkie pociągi Pendolino.

Od kilku miesięcy trwa remont torów kolejowych przebiegających przez Radomsko. Dzięki temu już niedługo będzie mogły po nich jeździć super szybkie pociągi Pendolino.

Testy pociągów Pendolino były wykonywane w Zawadzie Pilickiej, ok. 70 km od Radomska, w listopadzie ubiegłego roku. Wypadły one pomyślnie, dzięki czemu podjęto decyzję o umieszczeniu Pendolino na polskich torach. Ze względu na rozwijaną prędkość (nawet do 250 km/h). Pendolino może jednak poruszać się po zmodernizowanych trakcjach kolejowych. A ponieważ obecnie w remoncie jest trasa Częstochowa - Koluszki, to m.in. na tym fragmencie będzie poruszać się Pendolino. Docelowo pociągi Pendolino mają znacząco przyspieszyć podróż pomiędzy Warszawą, a Katowicami.

 

Z nieoficjalnych informacji, które otrzymaliśmy wynika, że wybrane pociągi Pendolino będą zatrzymywać się na stacji w Radomsku. Dzięki temu podróż do Warszawy czy Katowic będzie krótsza o kilkadziesiąt minut.

 

- To świetna wiadomość, dzięki temu podróż na studia to Warszawy zdecydowanie się skróci, no i warunki na pewno będą lepsze niż teraz w pociągach - mówi Marta, radomszczanka studiująca w stolicy.

 

Pierwsze pociągi Pendolino pojawią się w Radomsku pod koniec tegorocznych wakacji.

 

Poniżej możecie zobaczyć filmik z testów Pendolino nakręcony przez radomszczanina Błażeja Grotowskiego.

Oczywiście powyższa informacja to nasz redakcyjny Prima aprilis

Więcej o:
pendolino pociąg kolej prima aprilis prima aprilis
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE