Pejzaże powiatu radomszczańskiego

W Miejskim Domu Kultury w Radomsku otwarto wystawę malarstwa przedstawiającą urokliwe miejsca powiatu radomszczańskiego.

W niedzielę, 17 września w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbył się koncert i uroczyste podsumowanie X edycji pleneru malarskiego pod nazwą „Pejzaż malowany Ziemi Łódzkiej – spotkajmy się w powiecie radomszczańskim”. Artyści malarze ziemi łódzkiej przebywali na plenerach w zakątkach naszego powiatu (m.in. Krzętów gm. Wielgomłyny, Żytno, Przedbórz, Kamieńsk) i przedstawili na swoich pracach nie tylko charakterystyczne budowle, ale także panoramy miasteczek (Przedbórz) oraz krajobrazy. Otwarcie wystawy (otworzył ją prezydent miasta J. Ferenc i starosta A. Plutecki) uświetnił koncert w wykonaniu m.in. kapeli z Konstantynowa Łódzkiego.

Większość eksponowanych w MDK obrazów zamieszczona została w katalogu wystawy, który można było nabyć na zakończenie uroczystości. Organizatorami X edycji pleneru malarskiego są Miejski Dom Kultury w Radomsku, Miejski Ośrodek Kultury w Konstantynowie Łódzkim oraz Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Łódzkiego. W tegorocznej edycji projektu współpracę przy jego realizacji podjęły gminy: Przedbórz, Dobryszyce, Kamieńsk, Kobiele Wielkie, Żytno, Wielgomłyny oraz Radomsko.  

Więcej o:
plener malarski otwarcie wystawa mdk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE