PCPR pracuje w bardziej komfortowych warunkach

W czwartek 21 maja władze powiatu radomszczańskiego wraz z dyrekcją i pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie spotkali się z mediami, by zaprezentować odnowione pomieszczenia PCPR.

W czwartek 21 maja władze powiatu radomszczańskiego wraz z dyrekcją i pracownikami Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie spotkali się z mediami, by zaprezentować odnowione pomieszczenia PCPR znajdujące się przy ul. Przedborskiej 39/41. W wyremontowanych pomieszczeniach w Ekonomiku (w których kiedyś mieścił się radomszczański oddział PCK) odbywają się szkolenia dla przyszłych rodzin zastępczych, spotkania dzieci z rodzin zastępczych z rodzicami biologicznymi czy posiedzenia zespołów ds. oceny sytuacji dziecka.



- Poprzez te konferencje chcieliśmy pokazać jak zostały przygotowane pomieszczenia do pracy dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Obecne pomieszczenia, które zajmuje PCPR nie są w najlepszym stanie, a zadań przybywa. W tych wyremontowanych pomieszczeniach znalazła miejsce świetlica środowiskowa, w której odbywają się spotkania rodziców biologicznych z dziećmi, które przebywają w pieczy zastępczej – podkreśla starosta Andrzej Plutecki. – Mamy tu piękne i wyposażone pomieszczenia, nowe meble – dodaje.

Inwestycja modernizacji pomieszczeń dla PCPR przebiega dwuetapowo. Kolejnym etapem będzie adaptacja pomieszczeń po Poradni Zdrowia Psychicznego, która została przeniesiona do siedziby Szpitala Powiatowego.

- Pierwszy etap obejmuje te już wyremontowane pomieszczenia liczące niecałe 51 m. kw. Łączny koszt remontu to niespełna 97 tys. złotych. Zakres prac obejmował roboty budowlane, sanitarne i elektryczne - wyjaśnia członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego Beata Pokora. – Drugi etap to już większe przedsięwzięcie, bo dotyczy pomieszczeń o powierzchni prawie 280 m. kw. na dwóch kondygnacjach. Zakres prac jest podobny. Przetarg na wykonawcę robót jest w trakcie realizacji. Zarząd poczynił starania, aby pozyskać dotację na ten cel w wysokości 145 tys. złotych. Remont rozpocznie się pod koniec czerwca - dodaje.

Dzięki nowym siedzibom PCPR bedzie mógł dokonać zmian, które przyczynią się do poprawy organizacji pracy.

- Będziemy mieć trzon podstawowy przy ul. Piastowskiej, w nowowyremontowanych pomieszczeniach mamy świetlicę, a do kolejnej części planujemy przenieść zespół ds. orzekania o niepełnosprawności, który obsługuje bardzo dużą liczbę interesantów – zaznacza dyrektor PCPR Wiesława Pędzik. – Będą przeniesieni także pracownicy, którzy zajmować się będą wsparciem psychologicznym i pracą aktywizacyjną i integracyjną z osobami niepełnosprawnymi – dodaje.

Więcej o:
pcpr starostwo remot
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE