Paweł Kałdoński złożył mandat radnego. Wraca do wojska

Paweł Kałdoński złożył mandat radnego. Wraca do wojska

Paweł Kałdoński (Razem dla Radomska) złożył mandat radnego Rady Miasta w Radomsku. Wraca do służby wojskowej.

Paweł Kałdoński przez wiele lat był zawodowym żołnierzem. W 2010 roku został po raz pierwszy radnym. Teraz podjął decyzję o powrocie do służby wojskowej. Będzie instruktorem w grupie szkoleniowej w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

- Decyzję podjąłem w związku z sytuacją epidemiczną w kraju. Chcę służyć żołnierzom swoim doświadczeniem i pomagać w walce z koronawirusem. Będąc zawodowym żołnierzem nie mogę pełnić obowiązków radnego. Dlatego złożyłem rezygnację – wyjaśnia Paweł Kałdoński.

Paweł Kałdoński pracę w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej rozpocznie jeszcze w tym miesiącu. Podpisał trzyletni kontrakt. Na razie nie wiadomo, czy Paweł Kałdoński zrezygnuje z pracy w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Radomsku.

- Jeszcze nie wiem, czy uda mi się pogodzić pracę w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej z pracą w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Jeśli będzie taka konieczność wezmę w MOSiR bezpłatny urlop – mówi Paweł Kałdoński.

Miejsce Pawła Kałdońskiego w Radzie Miasta może zająć Kamil Bugdal - dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Radomsku (CUW podlega urzędowi miasta, zajmuje się obsługą administracyjną, finansową i organizacyjną publicznych szkół podstawowych i przedszkoli).

Więcej o:
radomsko rada miasta w radomsku paweł kałdoński rezygnacja mandat radnego
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE