Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”: wspólna akcja policji i motocyklistów z Radomska

Fot. KPP Radomsko

Wraz z nastaniem wiosny i dobrej pogody wielu miłośników jednośladów wyruszyło na drogi. Z tej okazji radomszczańscy policjanci drogówki wspólnie z dwoma klubami motocyklowymi wzięli udział w akcji pn. „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”.

15 kwietnia 2023 roku w Radomsku kolejny raz odbyła się akcja pn. „Patrz w lusterka – motocykle są wszędzie”.

- Głównym adresatem są kierowcy samochodów, którzy niestety nie zawsze należycie obserwują drogę w lusterkach. Coroczne wiosenne działania mają na celu przypominanie, że motocykliści są mniej widoczni na drodze, a jednocześnie najbardziej narażeni na tragiczne skutki zdarzeń. Ich bezpieczeństwo zależy nie tylko od nich samych, ale również od zachowań kierowców czterech kółek. Pozytywny nawyk obserwacji drogi w lusterkach może uratować czyjeś życie – mówi Agnieszka Kropisz z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

W promowaniu zasad bezpieczeństwa w powiecie radomszczańskim od lat uczestniczą dwa kluby motocyklowe: „Czarny Radomsko” i „Green Snakes”. Wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego komendy policji w Radomsku przypominają, że „dla każdego jest miejsce na drodze” i każdy powinien mieć na niej równe szanse.

Więcej o:
radomsko policja radomsko motocykle akcja patrz w lusterka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE