Pasowanie nowych czytelników biblioteki w Radomsku

Dziś, 15 maja, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku odbyła się wyjątkowa uroczystość. 30-tu przedszkolaków z Publicznego Przedszkola nr 6 zostało oficjalnie przyjętych i pasowanych do grona czytelników biblioteki.

Tradycją stało się, że corocznie podczas trwania Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, podopieczni Publicznego Przedszkola nr 6 w Radomsku zostają przyjęci w poczet nowych czytelników placówki.

Podczas uroczystości mali czytelnicy przedstawili dla zgromadzonych gości spektakl, w którym opowiedziały czego mogą dowiedzieć się z książek. Jednak najważniejszym momentem całej uroczystości było złożenie przez przedszkolaków przyrzeczenia szanowania książek oraz pasowania ich na czytelników biblioteki, którego dokonała wiceprezydent Małgorzata Kańska-Kipigroch wraz z naczelnik Wydziału Edukacji Małgorzatą Krupską.

Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy pasowania na czytelnika oraz upominki w formie zakładek do książek. Po przedstawieniu i pasowaniu, na przedszkolaków czekał słodki poczęstunek.

A następnie dzieci wraz z rodzicami zeszły do Oddziału dla dzieci, gdzie zapoznały się z regulaminem i księgozbiorem biblioteki. Po otrzymaniu kart bibliotecznych, wypożyczyły swoje pierwsze książki.

Więcej o:
pasowanie na czytelnika biblioteka radomsko mbp radomsko przedszkole nr 6 radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE