Radomsko, Łódzkie 1.4o środa, 29 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Partnerskie warsztaty filmowe

Kultura i rozrywka
Jacek Paszewski

W ramach projektu realizowanego przez Muzeum Regionalne im. Stanisława Sankowskiego oraz Miasto Radomsko odbywają się warsztaty „Letnia Akademia Filmowa” z udziałem młodzieży z naszego miasta oraz partnerskiego miasta Wozniesiensk.

Blisko 40-osobowa grupa, dzięki dofinansowania z Narodowego Centrum Kultury, pod okiem instruktorów szkoli się w sztuce filmowania oraz montażu. Efektem ich pracy będą etiudy filmowe nawiązujące do kultury oraz tradycji Polski i Ukrainy.

Poza zajęciami warsztatowymi młodzież z Ukrainy poznaje polską kulturę oraz region. W sobotę 24 sierpnia uczestnicy mieli okazję wziąć udział w grze miejskiej „Poszukiwanie skarbów Radomska”. Młodzież poznawała miasto, charakterystyczne budowle, instytucje, parki, ich historie, wspólnie z młodzieżą polską wykonywała różne zadania o charakterze językowym, historycznym, kulturowym i sprawnościowym. Zabawa miała na celu poznanie miasta, ale przede wszystkim integrację polsko-ukraińskiej młodzieży, nawiązanie sympatycznych znajomości i pogłębianie więzi. Młodzież uczestniczyła też w wykładzie z pogadanką na temat historii Radomska i Woźniesieńska.

Natomiast w ubiegły poniedziałek młodzi filmowcy zwiedzali Łódź filmową, m.in. słynną Szkołę Filmową i Wytwórnię Filmów Oświatowych, gdzie odbyły się tez warsztaty z realizacji filmu i animacji poklatkowej.  

info: UM Radomsko

komentarze