Park Świętojański w Radomsku oficjalnie otwarty

Park Świętojański w Radomsku oficjalnie otwarty

W czwartek, 10 października prezydent Jarosław Ferenc dokonał oficjalnego otwarcia drugiej zrewitalizowanej części parku Świętojańskiego w Radomsku. Z tej okazji, na dzieci czekały ciekawe atrakcje.

Rewitalizacja drugiej części parku Świętojańskiego trwała od października 2018 roku.  Po remoncie, w parku wykonano nowy plac zabaw, siłownię pod chmurką, a także plac, który będzie wykorzystywany do imprez miejskich oraz dużą podświetlaną fontannę multimedialną. Podczas oficjalnego otwarcia prezydent Jarosław Ferenc mówił o tym co się w parku zmieniło, a także o powodach, z których otwarcie parku nastąpiło dopiero teraz. Apelował również o ostrożność, ponieważ w parku nadal jest wiele starych drzew, od których mogą odłamać się gałęzie. 

- Niestety termin otwarcia się nam przedłużył, z tego względu, że latem złamała się tutaj lipa i konserwator zabytków przez półtora miesiąca nie wydawał nam decyzji o pozwoleniu na wycięcie tego drzewa. W części zachodniej parku wichura złamała jedno drzewo. Miejmy nadzieję, że to było ostatnie drzewo, które się złamało. Jednak ostrzegamy mieszkańców, aby uważali, a w szczególności podczas dużego wiatru, najlepiej nie wchodzić w ogóle do parku. Drzewa są tutaj stare i jakieś gałęzie mogą się odłamywać

- mówił Jarosław Ferenc.

Na ten dzień przybył specjalnie kataryniarz oraz myszka miki, z którą można było przybić piątkę i wspólnie się pobawić. Dzieci nie trzeba było w ogóle namawiać do korzystania z zabawek, ochoczo przystąpiły do sprawdzenia przyrządów.

W parku wymienione zostało również oświetlenie, ustawiono nowe ławki, nasadzono krzewy żywopłotowe oraz liściaste, trawy ozdobne, byliny i pnącza. W nowej części parku, podobnie jak kiedyś, utworzono kopiec noszący imię Józefa Piłsudskiego, dla upamiętnienia marszałka.

Całkowita wartość odnowienia parku wyniosła 4 553 356,14 zł. Natomiast uzyskane z WFOŚiGW dofinansowanie opiewało na 3 829 881,00 zł z czego dotacja wynosi 1 201 385,00 zł. Pozostała kwota w wysokości 2 628.496,00 zł udzielona została w formie pożyczki.

Więcej o:
rewitalizacja park park świętojański park świętojański radomsko rewitalizacja parku radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE