Panie z KGW „Myśliwczów” odebrały gratulacje od Zarządu Powiatu Radomszczańskiego

Panie z KGW „Myśliwczów” odebrały gratulacje od Zarządu Powiatu Radomszczańskiego Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Zarząd Powiatu Radomszczańskiego gościł w starostwie panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Myśliwczów”, które kilka dni temu zdobyły Grand Prix w VI Regionalnym Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich w Tomaszowie Mazowieckim.

Z tej okazji Starosta Beata Pokora, Wicestarosta Małgorzata Lewandowska, oraz Członkowie Zarządu Powiatu Ewa Gajzler i Michał Koski złożyli zwycięskim gospodyniom serdeczne gratulacje.

- Nie tylko ze względu na udział w Turnieju w pełni zasługujecie na tę najważniejszą nagrodę. Nie po raz pierwszy godnie reprezentujecie mieszkańców naszego powiatu, za co chciałabym gorąco podziękować. Życzę dalszego pomyślnego rozwoju działalności, kreatywności oraz realizacji ambitnych projektów – mówiła Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego.

Panie z KGW „Myśliwczów” podbiły jury tomaszowskiego turnieju wspaniałą zupą - krem z brukwi na wędzonce (z posypką z koziego sera) oraz leguminą makową na bezie. Zdobyły także I nagrodę w konkurencji sprawnościowej, a co najważniejsze - Grand Prix drugiego etapu.

KGW „Myśliwców” istnieje od wielu lat, ale oficjalnie zarejestrowane zostało w 2019 roku, liczy 37 członków (są wśród nich także mężczyźni) z Kolonii Myśliwczów i z Myśliwczowa. Przed nimi stoją kolejne wyzwania. W najbliższym czasie wezmą udział w wojewódzkim etapie Bitwy Regionów. Wygrana umożliwi reprezentowanie całego naszego województwa w finale ogólnopolskim.

Więcej o:
powiat radomszczański koło gospodyń wiejskich kgw myśliwczów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE