Panele winylowe – czym się charakteryzują i czy warto się na nie zdecydować?

Panele winylowe – czym się charakteryzują i czy warto się na nie zdecydować?

Podczas aranżacji wnętrz powinieneś zwrócić uwagę nie tylko na estetykę poszczególnych elementów wykończeniowych, ale również ich funkcjonalność oraz jakość wykonania. Duże znaczenie ma również sposób montażu. Jednym z ciekawych rozwiązań aranżacyjnych są panele winylowe. Jakie mają zalety?

Podłogi winylowe – charakterystyka

To świetnej jakości materiał wykończeniowy, którego montaż nie sprawi trudności nawet amatorom, pragnącym szybko i łatwo zmienić design pomieszczenia. Panele wykonane są z kilku warstw winylu, a istotną funkcję pełni PVC pokryte przezroczystym poliuretanem. Pod polichlorkiem winylu umieszcza się dodatkową powłokę fotograficzną, która definiuje ostateczną estetykę. Panel podłogowy winylowy może występować w różnych kolorach i wzorach, a wybór idealnego produktu zależy głównie od indywidualnych upodobań.

Panele winylowe – właściwości

Pozwalają one na proste i efektowne wykończenie podłogi. Panele winylowe dostępne na stronie https://www.barlinek.com.pl/produkty/panele-winylowe/ są chętnie wybierane przez klientów, szukających alternatywy dla luksusowych płytek. Podłoga winylowa wygląda elegancko, a jednocześnie ma szereg zalet, wpływających na komfort użytkowania danego pomieszczenia. Nowoczesne technologie sprawiają, że panele winylowe wykazują świetną odporność na uszkodzenia mechaniczne i niekorzystne czynniki zewnętrzne, np. wilgoć i zmiany termiczne. To właśnie dlatego z powodzeniem można je montować w łazience oraz kuchni.

Ile kosztują panele podłogowe winylowe?

W sklepie Barlinek znajdziesz wiele modeli, które różnią się między sobą designem, klasą użytkową, strukturą itp. Jaka jest cena paneli winylowych? Zależy to oczywiście od wybranego produktu. Najtańsze panele winylowe to wydatek mniej więcej 120 zł. Za droższe modele trzeba natomiast zapłacić ok. 200 zł/m2.

Winylowe panele – czy warto kupić?

Oczywiście. Panele winylowe podłogowe cieszą się dużą popularnością wśród wielbicieli niemal wszystkich aranżacji. Są łatwe w utrzymaniu, proste w montażu oraz trwałe. Podłogi winylowe mają ponadto określoną klasę użyteczności, która wskazuje do jakich pomieszczeń przeznaczony jest konkretny produkt. Kolejny atut stanowi świetne pochłanianie niechcianych dźwięków. Dzięki temu można je wykorzystać do wykończenia pokoju małego dziecka. Warto wspomnieć, że wybór paneli o unikalnym designie nie osłabia ich trwałości. Przez długi czas zachowują doskonałą, wyrazistą kolorystykę, stanowiąc połączenie elegancji i praktyczności. Jeśli zatem nie masz pomysłu na wykończenie swojego wnętrza, wybierz panele winylowe. Z pewnością spełnią one wszystkie Twoje oczekiwania.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE