„Panaceum” chce kupić budynek z 85-procentową bonifikatą. Zamierza rozbudować schronisko dla bezdomnych osób

„Panaceum” chce kupić budynek z 85-procentową bonifikatą. Zamierza rozbudować schronisko dla bezdomnych osób

Działające od 2004 roku w Radomsku stowarzyszenie Centrum Pomocy „Panaceum” chce kupić od miasta budynek przy ul. Sucharskiego, w którym prowadzi schronisko dla bezdomnych osób. Wystąpiło z wnioskiem o zastosowanie bonifikaty w wysokości 85 procent.

Bonifikata w wysokości 85 procent pozwoliłaby stowarzyszeniu na poczynienie inwestycji w dalszy rozwój obiektu.

- Zaproponowaliśmy bonifikatę w wysokości 85 procent, bo to byłaby dla nas najbardziej optymalna bonifikata. Jest to jednak tylko nasza propozycja. Zależy nam na tym, by bonifikata była tak duża, jak to tylko możliwe – mówi Damian Noremberg ze stowarzyszenia „Panaceum”.

Stowarzyszenie „Panaceum” chce nabyć budynek i inwestować w jego dalszy rozwój. Zamierza m.in. rozbudować schronisko dla osób bezdomnych i utworzyć również schronisko, w którym świadczone będą usługi opiekuńcze.

Władze miasta, które przygotowały projekt uchwały w sprawie sprzedaży obiektu, zaproponowały bonifikatę w wysokości 30 procent.

- Muszę przyznać, że po raz pierwszy słyszę, że stowarzyszenie chce większej bonifikaty – podkreśla prezydent Jarosław Ferenc.

Na zaproponowaną przez magistrat bonifikatę w wysokości 30 procent wyrazili już zgodę podczas ostatniego posiedzenia radni z Komisji Rozwoju Miasta. Po tym, jak stowarzyszenie wystąpiło o zwiększenie bonifikaty, temat po raz kolejny trafi pod obrady komisji. Z porządku obrad sesji został zdjęty.

Radni podkreślają, że nad tematem należy się pochylić, bo – jak zauważają, stowarzyszenie „Panaceum” prężnie działa na terenie miasta i powiatu i bardzo dba o budynek przy ul. Sucharskiego. Systematycznie inwestuje pieniądze w jego rozwój.

Obiekt przy ul. Sucharskiego wyceniony jest na 580 tys. złotych.

Więcej o:
radomsko rada miasta w radomsku sesja stowarzyszenie panaceum radomsko sprzedaż budynku bonifikata
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE