Pan prezydent u pana w rozmowie kłamał

Pan prezydent u pana w rozmowie kłamał Fot. M. Kołaczkowski

W Radomsku nie milkną komentarze w sprawie budowy składowiska odpadów przy ulicy Zgoda w Radomsku i planów budowy spalarni odpadów przy miejskiej ciepłowni. Rafał Dębski i Łukasz Więcek, radni Rady Miejskiej w Radomsku (KO), są pełni obaw i zarzucają prezydentowi Radomska manipulowanie faktami.

- To co mówi prezydent jest najlepszym przykładem, że gdzie stanie tam skłamie - mówi Rafał Dębski w rozmowie z Irkiem Staszczykiem.

Radni podważają kwestię, że wystarczą trzy kliknięcia, aby na BIP-ie Urzędu Miasta znaleźć i zapoznać się z tą informacją.

- To była informacja schowana bardzo głęboko i trudno było ją znaleźć. Ja rozumiem, że pan prezydent rano pije kawę odpala komputer i przegląda informacje na BIP-ie. To tak nie jest. Prezydent miasta jest od tego, żeby o tego rodzaju kontrowersyjnych inwestycja w informować opinie publiczną - dodaje radny Dębski.

- To co było na BIP-ie to był wymóg formalny, takie minimum przepisów. Prezydent to zrobił co musiał i nie informował mieszkańców, że taka rzecz jest planowana. Jestem przerażony bo pan prezydent kłamał u pana w rozmowie, gdy twierdził, że gdy będzie prezydentem to tego składowiska nie będzie. Przed protestem mówił, że jeżeli będzie musiał i będą papiery w porządku będzie musiał wydać decyzję - komentuje z kolei Łukasz Więcek.

W piątek 8 września gośćmi portalu Radomsko24.pl w programie „W Temacie” będą Rafał Dębski i Łukasz Więcek, radni Rady Miejskiej w Radomsku z Koalicji Obywatelskiej. Premiera o godz. 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk rafał dębski łukasz więcek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE