Paczkomaty nie muszą być żółte. Zagłosuj na prace radomszczan, by stały się dziełami sztuki.

Paczkomaty nie muszą być żółte. Zagłosuj na prace radomszczan, by stały się dziełami sztuki. Fot. Filip Ostojski, Michalina Grzywacz, Weronika Miśkiewicz - na pierwszym zdjęciu kolaż

Trójka radomszczan – Weronika Miśkiewicz, Michalina Grzywacz i Filip Ostojski – bierze udział w konkursie graficznym organizowanym przez firmę InPost. Zadanie polegało na stworzeniu grafiki na paczkomat pocztowego giganta, która dotykać miała tematów związanych z ekologią i ochroną środowiska. Prace najlepszych laureatów znajdą się na paczkomatach w największych miastach w Polsce oraz w pobliżu ich miejsc zamieszkania – a więc także w Radomsku.

Konkurs „ArtInPost” odbywa się już po raz drugi. W 2021 r. organizatorzy postanowili skupić się na tematach związanych z ochroną środowiska.

- Zadanie konkursowe polega na zaprojektowaniu w kreatorze lub we własnym programie graficznym grafiki na Paczkomat. InPost umożliwia wykorzystanie powierzchni Paczkomatów artystom, społecznikom, amatorom projektowania i wszystkim wrażliwym na ochronę środowiska, by mogli zwrócić w przestrzeni publicznej uwagę innych na potrzebę dbania o naszą planetę – czytamy na stronie internetowej InPostu.

Laureatów wyłoni jury złożone z ekspertów w dziedzinie wzornictwa, projektowania użytkowego, kreacji oraz marketingu, ale na ostateczny werdykt wpłyną też wyniki głosowania publiczności. Pula nagród wyniesie ponad 25 tys. złotych – zdecydowanie najcenniejszą z nich jest jednak eksponowanie dzieła artysty na paczkomatach InPostu w największych polskich miastach oraz w pobliżu miejsc zamieszkania laureatów. W Radomsku również mamy ich kilka: niewykluczone więc, że już niedługo zamiast firmowej żółtej barwy ujrzymy na nich prace młodych radomszczańskich artystów.

Jeśli chcecie oddać głos w konkursie Inpostu, musicie się pośpieszyć, gdyż głosowanie kończy się jutro o godz. 12. Aby to zrobić, należy zalogować się na stronie artinpost.pl (można to zrobić za pośrednictwem konta Google lub Facebooka), a następnie wyszukać prace radomszczan. Każdy użytkownik może zagłosować na maksymalnie trzy grafiki.

Praca Weroniki Miśkiewicz.
Praca Michaliny Grzywacz.
Praca Filipa Ostojskiego.

Na ostateczne rozstrzygnięcie musimy poczekać do 5 maja.

Więcej o:
inpost paczkomaty weronika miśkiewicz filip ostojski michalina grzywacz konkurs grafika
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE