Pacjent z Radomska, karetka z Łasku, szpital w Łodzi

Pacjent z Radomska, karetka z Łasku, szpital w Łodzi Fot. pixabay.com

Wojewoda łódzki opublikował listę szpitali, które mają pozostawać w stanie podwyższonej gotowości. Decyzja podjęta została oczywiście w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa COVID-19 na terenie województwa łódzkiego. Dzięki temu podjęte mają zostać skuteczne działania, które zapewnią udzielenie pomocy medycznej osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowia.

Dorota Gajewska, dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, poinformowała, że szpitale te mają wdrożyć procedury, które mają przygotować je na sytuacje nieprzewidywalne. Na liście szpitali jest radomszczańska placówka.

W tym momencie pojawia się pytanie. Dlaczego 8 marca kierowca ciężarówki, który poczuł się źle z  podejrzeniem koronowirusa, nie został przewieziony do radomszczańskiego szpitala, tylko do szpitala im. Władysława Biegańskiego, do  Łodzi karetką z Łasku?

Jak szpital w Radomsku przygotowany jest do walki z koronawirusem, ilu mamy lekarzy „zakaźników” czego brakuje ? 

Na te pytania odpowiadał Fabian Zagórowicz, członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego, w programie „Staszczyk niezależnie”. Oglądaj 13 marca o godz. 19.45, tylko na portalu Radomsko24.pl i naszym kanale na YT.

Więcej o:
staszczyk niezależnie koronawirus koronawirus radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE