Ozdrowieńcy wracają do DPS w Radomsku

Ozdrowieńcy wracają do DPS w Radomsku

Do Domu Pomocy Społecznej w Radomsku wracają ze szpitala kolejni mieszkańcy i pracownicy, którzy pokonali COVID-19. Sytuacja w placówce, w której na przełomie roku powstało ognisko koronawirusa, jest już stabilna.

Pierwsze zachorowania na COVID-19 odnotowano 28 grudnia 2020 r. Do połowy stycznia do szpitali w Radomsku i Bełchatowie trafiło ponad 40 pensjonariuszy. Sześciu z nich zmarło (w tym: jedna osoba, u której nie wykryto koronawirusa).

17 ozdrowieńców wróciło już do domu pomocy, 20 innych nadal jednak jest hospitalizowanych. W izolacji pozostaje także 9 pracowników, a kolejnych sześciu przebywa na zwolnieniach lekarskich.

W DPS Radomsko mieszka obecnie 33 podopiecznych. Placówka funkcjonuje w podwyższonym reżimie sanitarnym. Pracownicy DPS zostali zabezpieczeni w odpowiednie środki ochrony indywidualnej, zwiększające bezpieczeństwo zarówno ich, jak i pensjonariuszy.

- Wszyscy obecni pensjonariusze obu Domów Pomocy Społecznej otrzymali już pierwszą dawkę szczepionki przeciw COVID-19 - informuje Fabian Zagórowicz, Członek Zarządu Powiatu.

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Więcej o:
radomsko dps radomsko koronawirus ozdrowieńcy covid-19
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE