Ozdobne krzewy iglaste – popularne odmiany do ogrodu, które warto kupić

Ozdobne krzewy iglaste – popularne odmiany do ogrodu, które warto kupić

Wytrzymują chłód i trudne warunki środowiskowe. Do tego ozdabiają ogród wieczną zielenią. Krzewy iglaste to idealny wybór nawet dla początkujących ogrodników. Sprawdź, które odmiany cieszą się największą popularnością.

Zalety ozdobnych krzewów iglastych można by wymieniać godzinami. To rośliny niezwykle łatwe w obsłudze – nie wymagają intensywnej opieki, a przy tym wytrzymują zarówno mrozy, jak i upały. Sprawia to, że doskonale sprawdzają się jako rośliny na zewnątrz, do ogrodu czy na taras bądź balkon. Decydując się na ich zakup, zdecydowanie nie musisz martwić się o nadmiar pracy – iglaki zdecydowanie go nie generują. Prezentują się pięknie przez cały rok, mieniąc się żywą zielenią igieł. Wiele ich odmian rośnie dość wolno, dzięki czemu z łatwością można wykorzystać je również w ogrodach o bardzo niewielkich rozmiarach.

Ozdobne krzewy iglaste – jak je uprawiać?

Najczęściej ozdobne krzewy iglaste sadzi się bezpośrednio w podłożu, jednak większość z nich z powodzeniem można również uprawiać również w donicach. Takie rozwiązanie najczęściej wybierają posiadacze balkonów zaaranżowanych na ogród. Krzewy tego typu zazwyczaj niewiele piją i nie marzną, w przeciwieństwie do swoich liściastych kuzynów. Dokonując ich doboru, zazwyczaj zwracamy uwagę przede wszystkim na walory estetyczne. Jednak warto zadbać również o to, aby wybór szedł w parze z warunkami panującymi w danym rejonie.

Dla przykładu tuje czy jałowce lubią słońce, a już cisy lub mikrobioty syberyjskie zdecydowanie preferują cień. Warto więc zapoznać się z upodobaniami każdego ozdobnego krzewu iglastego przed jego zakupem. Mitem jest, że iglakom wszystko jedno – choć z pewnością zniosą wiele! Nie wystawiaj go jednak na próby, jeśli zależy Ci, aby żył długo i szczęśliwie.

Ozdobne krzewy iglaste – które wybrać?

Trudno wskazać jednoznacznie, które ozdobne krzewy iglaste są warte inwestycji. Wiele zależy przecież od estetycznych preferencji danej osoby, jak również oczywiście warunków środowiskowych. Do najpopularniejszych iglaków należą świerki i cisy. Równie chętnie wybierane są modrzewie. Modrzew japoński zachwyca na przykład zwisającymi girlandami, przywodzącymi na myśl wierzbę. Przepiękny efekt estetyczny tworzą również jodły koreańskie, cechujące się gwiazdkowymi zbiorami igieł i interesującym przekrojem.

A może skusisz się na nieco pierzastego żywotnika?

Jeśli zależy Ci na feerii barw, wybieraj sosny w odmianie gold. To przepiękne warianty, które niewątpliwie dodadzą urody Twojemu ogrodowi. Z kolei błękitne tony zapewnią Ci jałowce, również zachwycające różnorodnością odcieni. Szarość, intensywna zieleń, złoto – iglaki naprawdę rozpieszczają ogrodników w kwestii barw, choć mogłoby się wydawać, że jest zupełnie inaczej. Można też łatwo je formować, tworząc fantazyjne kształty, jak również obłe i kanciaste formy. Pełna dowolność!

Iglaki to rośliny, od których warto zacząć swoją przygodę z ogrodnictwem – z pewnością się nie zniechęcisz, a raczej nabierzesz apetytu na rozwijanie nowego hobby. Wejdź na https://wszystkodlaogrodu.pl/kategoria-produktu/rosliny/krzewy/krzewy-iglaste/ i dowiedz się więcej.

 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE