Otyłość i nadwaga u dzieci to problem dużej wagi

Otyłość i nadwaga u dzieci to problem dużej wagi Fot. M. Kołaczkowski

Ostatnio coraz częściej mówi się o problemie otyłości wśród ludzi. Szczególnie dzieci narażone są na negatywne skutki nadmiernej masy ciała. Zdrowe nawyki u dziecka mogą sprawić, że nie będzie miało ono problemów w przyszłości.

Pamiętajmy, że zbilansowana dieta u dzieci może mieć ogromny wpływ na ich zdrowie nie tylko fizyczne, ale też psychiczne. 

- Zdarzają się jednak przypadki, które szokują i biją na alarm, jak na przykład rodzic, który zgłosił się do mnie o pomoc, gdy jego 15-letnia córka ważyła 120 kilogramów - komentuje Agnieszka Maślanka, dietetyczka gość portalu Radomsko24.pl.

- Jeśli nie zatrzymamy plagi otyłości wśród najmłodszych, to w 2025 na świecie nawet 70 mln maluchów do 5. roku życia roku będzie miało nadmierną masę ciała. Otyłość u dzieci to nie tylko defekt estetyczny i potencjalne ryzyko braku akceptacji przez rówieśników - alarmuje Agnieszka Maślanka.

W środę 5 kwietnia gościem portalu Radomsko24.pl będzie dietetyczka Agnieszka Maślanka. Program „W Temacie” godzina 19.45.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk agnieszka maślanka
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE