Otwórz działalność gospodarczą ze wsparciem LGD „Region Włoszczowski”

Otwórz działalność gospodarczą ze wsparciem LGD „Region Włoszczowski”

W Kobielach Wielkich, w środę 10 września, odbyło się spotkania informacyjne dla osób zainteresowanych otwarciem działalności gospodarczej ze wsparciem finansowym z Lokalnej Grupy Działania „Region Włoszczowski”.

Spotkanie w Kobielach Wielkich zorganizowano w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu, oczywiście w odpowiednim reżimie sanitarnym. Cezary Huć dyrektor biura LGD „Region Włoszczowski” opowiadał o zasadach skorzystania z dofinansowania na „Podejmowanie działalności gospodarczej”.

- Potencjalni beneficjenci mogą skorzystać z premii na rozpoczęcie działalności gospodarczej, to są pieniądze w wysokości 100 tys. zł, dla osób które przez ostatnie dwa lata nie prowadziły działalności gospodarczej. By skorzystać z takiej dotacji trzeba dobrze napisać wniosek, otrzymać punkty, podpisać umowę. Dostaje się najpierw 80 tysięcy złotych zaliczki na konto, po wydaniu 100 tys. zł i rozliczeniu się otrzymuje się zwrot 20 tys. zł. Według mnie to jeden z najlepszych programów pomocowych jeśli chodzi o dofinansowanie do rozpoczęcia działalności gospodarczej w kraju - komentuje Cezary Huć, Dyrektor biura LGD „Region Włoszczowski”.

Nabór wniosków ruszy 14 września a kończy się 28 września o godz. 14.30. Wsparcie obejmuje mieszkańców gmin na terenie, których działa Lokalna Grupa Działania „Region Włoszczowski”. A ta obejmuje swoim zasięgiem tereny 11 gmin - Gidel, Koniecpola, Kluczewska, Moskorzewa, Radkowa, Secemina, Włoszczowy, Żytna, Kobiel Wielkich, Radomska i Ładzic.

Zainteresowani taką formą wsparcia mogą wziąć udział jeszcze w kilku planowanych spotkaniach informacyjnych jakie odbędą się w najbliższym czasie: 14 września w Żytnie, 15 września w Koniecpolu, Seceminie 16 września we Włoszczowie, a 17 września w Gidlach, Radomsku i Ładzicach.

Więcej o:
kobiele wielkie szkolenie szkolenie w kobielach wielkich
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE