Radomsko, Łódzkie 21.0o Poniedziałek, 19 Sierpnia 2019

Otwarcie świetlicy w Borowej

Powiat
Tomasz Kolmasiak

Społeczność wsi Borowa zyskała ważny obiekt – świetlicę wiejską, z której korzystać będą mogli nie tylko dorośli mieszkańcy, ale i dzieci. Uroczyste otwarcie i poświęcenie obiektu odbyło się w poniedziałek 23 lipca.

W nowej świetlicy można organizować nie tylko zebrania sołeckie, czy spotkania lokalnych stowarzyszeń, ale także imprezy kulturalne i rozrywkowe. Oprócz nowoczesnych i estetycznych pomieszczeń są tu też m. in. sanitariaty. Teren wokół budynku został zagospodarowany, powstał tam już m. in. plac zabaw i plenerowa siłownia, jest też plac przystosowany do organizowania plenerowych imprez.  – Życzę wam, aby to miejsce było jak najlepiej wykorzystane – mówił podczas uroczystego otwarcia świetlicy wójt gminy Gidle, Janusz Pachulski. Starosta Beata Pokora przekazała lokalnej społeczności gratulacje z okazji otwarcia świetlicy.

Inwestycja, której koszt wyniósł ok. 450 tys. zł została sfinansowana z budżetu gminy Gidle oraz z dofinansowania z funduszy unijnych (w wysokości ok. 204 tys. zł) pozyskanego w ramach Lokalnej Grupy Działania Region Włoszczowski. Uroczystości otwarcia świetlicy towarzyszyły występy artystyczne w wykonaniu podopiecznych GOK w Gidlach oraz miejscowego zespołu Borowianki.

Info: Starostwo Powiatowe w Radomsku

komentarze