Otwarcie oddziału Hospicjum Dar Serca w Radomsku

Otwarcie oddziału Hospicjum Dar Serca w Radomsku Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

Siedziba radomszczańskiego oddziału Hospicjum Dar Serca mieści się przy ul. Wyszyńskiego 27. Specjaliści będą pomagać osobom z chorobami onkologicznymi. Na początku będzie to rehabilitant oraz psycholog.

W piątek, 9 września odbyło się oficjalne otwarcie siedziby hospicjum – wzięli w nim udział przedstawiciele Stowarzyszenia Hospicjum Dar Serca w Częstochowie a także lekarze radomszczańskiego szpitala, poseł Anna Milczanowska oraz samorządowcy z miasta i powiatu.

- Będzie to rehabilitacja, szczególnie jeśli chodzi o obrzęki limfatyczne. Także będzie zabezpieczenie ze strony psychologicznej oraz terapia zajęciowa, która ma wspomagać działania psychologa – mówi Marzena Bula-Podhorska, wiceprezes Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie Hospicjum Dar Serca w Częstochowie współpracuje ze Szpitalem w Radomsku i z doktorem Andrzejem Kałmukiem i stąd częściowo wziął się pomysł by taka placówka powstała w Radomsku. Uczestnictwo w rehabilitacji dla pacjentów jest bezpłatne. Stowarzyszenie działa w ramach projektu PFRON.

Więcej o:
hospicjum hospicjum radomsko dar serca
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE