Otwarcie Kultury po obostrzeniach. Co przygotował Miejski Dom Kultury w Radomsku?

Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

Podczas wtorkowej (18 maja) konferencji prasowej Krzysztof Zygma, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku wraz z Jolantą Dąbrowską, kierowniczką Działu Edukacji Artystycznej i Organizacji Imprez opowiedzieli co w najbliższym czasie w placówce się zadzieje. Widzowie będą zadowoleni.

Miejski Dom Kultury otwiera się Kinem i Oscarową Nocą Filmową. W repertuarze „Minari”, „Na rauszu”, „Sound of metal”. Start 21 maja o 19.00. W programie: godz. 19.00 – MINARI reż. L. I. Chung, godz. 21.15 – NA RAUSZU reż. T. Vinterberg, godz. 23.30 – SOUND OF METAL reż. D. Marder.
- Ta noc była planowana od wielu… wielu tygodni i w końcu się uda ją zrealizować, to będzie nasz pierwszy akcent po przerwie. A później już wracamy do regularnego repertuaru filmowego –mówiła Jolanta Dąbrowska.

A w weekend 29-30 maja. Już od rana będzie się coś w placówce działo – najpierw poranki filmowe – już od 10.30 – połączone z warsztatami plastycznymi.

Będzie także teatralnie. 29 maja o g. 18.00 zaplanowano spektakl „Grubaska” – w wykonaniu Izabeli Noszczyk.
- To naprawdę taka kulturalna jazda bez trzymanki, zabawna, pełna dobrej energii… chyba nam tego wszystkiego brakowało przez ostatnie miesiące, mamy nadzieję, że tym państwa wprawimy w dobry nastrój – komentowała Jolanta Dąbrowska.

Natomiast 30 maja o godz. 18.00, w Roku Tadeusza Różewicza, zapraszamy na widowisko słowno – muzyczne „Jak dobrze” w wykonaniu Tubis Trio i Krzysztofa Zygmy. 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, w Kinie Pasja odbędzie się premiera filmu Krudowie 2: Nowa Era. 6 czerwca o godz. 18.00 w sali widowiskowej MDK wystąpi znakomity duet Cezary Żak & Artur Barciś.

Trzeba jednak pamietać o tym, że obiekty kultury mogą działać przy 50 procentowym obłożeniu sali i w odpowiednim reżimie sanitarnym.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko MDK MDK Radomsko Kultura otwarta Grubaska MDK Radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE