Otwarcie kolejnego Koła Gospodyń Wiejskich w Gminie Przedbórz

Otwarcie kolejnego Koła Gospodyń Wiejskich w Gminie Przedbórz Fot. Facebook Michał Koski

W Gminie Przedbórz odbyło się uroczyste otwarcie czwartego Koła Gospodyń Wiejskich, które nazywa się KGW Borowinki. Jest to kolejna inicjatywa społeczna, która ma na celu aktywizację i integrację mieszkanek wsi, a także promocję tradycyjnej kultury i kuchni regionu.

W otwarciu nowego koła wzięły udział władze gminy Przedbórz, a także przedstawiciele powiatu radomszczańskiego, w tym Michał Koski z Zarządu Powiatu. Goście gratulowali paniom zaangażowania i życzyli im sukcesów w realizacji swoich planów i projektów.

- Życzę aby entuzjazm i radość z jaką rozpoczynacie swoją działalność nigdy was nie opuszczały. Niech kolejne lata przyniosą sukcesy i spełnienie - mówił Michał Koski z zarządu powiatu radomszczańskiego.

KGW Borowinki jest czwartym kołem gospodyń wiejskich w Gminie Przedbórz. W powiecie radomszczańskim jest ich już ponad 90, co świadczy o dużej aktywności i zainteresowaniu mieszkanek wsi tym rodzajem działalności.

Koła gospodyń wiejskich są organizacjami społecznymi, które zrzeszają kobiety z terenów wiejskich, mające na celu rozwój i ochronę dziedzictwa kulturowego, a także poprawę jakości życia na wsi. Koła organizują różne warsztaty, spotkania, konkursy, festyny, wystawy i pokazy, w których prezentują swoje umiejętności i tradycje. Koła współpracują także z innymi podmiotami, takimi jak szkoły, urzędy, stowarzyszenia, fundacje, media, a także z kołami z innych regionów.

Więcej o:
Otwarcie kolejnego Koła Gospodyń Wiejskich w Gminie Przedbórz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE