Oszuści podszywają się pod pracowników ZUS w Radomsku

Oszuści podszywają się pod pracowników radomszczańskiego inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Oszuści podszywają się pod pracowników radomszczańskiego inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Dzień dobry. Jestem pracownikiem informacji numer 3 w radomszczańskim Inspektoracie ZUS. Mam pytanie – dlaczego nie składa Pani wniosku o podwyższenie świadczenia? Zwracaliśmy się do Pani, ale nie odpowiada Pani na nasze listy…  – tak zaczyna się spotkanie z oszustem na przystanku autobusowym w Radomsku.

Po raz kolejny  pojawiły się osoby podszywające się pod pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, które  pod pretekstem spisania wniosku o przeliczenie świadczenia na „korzystniejsze” proszą nas o ”zaproszenie do domu”. Tym razem seniorzy zaczepiani są na przystankach autobusowych.

Co dziwniejsze oszuści dysponują podstawowymi danymi zaczepianych osób. O tych niepokojących zajściach została już powiadomiona radomszczańska policja.

- Zakład Ubezpieczeń Społecznych może odwiedzić swoich klientów w trzech przypadkach. Wszystkie związane są z kontrolą. Jedna to kontrola płatników składek, która odbywa się w siedzibie firmy. Druga to kontrola wykorzystania zwolnienia lekarskiego, która wiąże się z wizytą pracownika ZUS w domu lub miejscu pracy danej osoby. Ostatnia z kontroli dotyczy zaś prawidłowości orzekania o niezdolności do pracy. Tu z zasady chory wzywany jest na badanie do ZUS. Dopiero, gdy nie może się na nim stawić, lekarz orzecznik przeprowadzi badanie kontrolne w domu – informuje Marta Markun, rzecznik ZUS w Tomaszowie Maz.

W innych przypadkach Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie wysyła swoich pracowników do domów klientów, a już w żadnym razie nie prowadzi akcji marketingowych na ulicach czy przystankach. Każdego, kto przedstawi się Państwu jako pracownik ZUS mają Państwo prawo wylegitymować, jak również potwierdzić jego tożsamość dzwoniąc na numer Centrum Obsługi Telefonicznej ZUS - 22 560 16 00. 

Więcej o:
zus szkolenie zus radomsko oszuści
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE