Oświadczenie prezydenta Radomska

Oświadczenie prezydenta Radomska

Na naszą redakcyjną skrzynkę trafiło oświadczenie prezydenta miasta Radomska, Jarosława Ferenca w sprawie medialnych wypowiedzi przewodniczącego Rady Miejskiej, Łukasza Więcka. Oświadczenie publikujemy w całości poniżej.

Przewodniczący Rady Miejskiej w ostatnich dniach podczas publicznych wypowiedzi oraz w liście otwartym, wydrukowanym przez lokalne media, mówił o rzekomym zastraszaniu radnych i grożeniu im przez Prezydenta Miasta Radomska. To słowa niedopuszczalne, pomówienie Prezydenta, za które oczekuję przeprosin, tym bardziej że nie zostały poparte jakimikolwiek dowodami i źródłami.

Jako Prezydent Miasta jestem otwarty na wszelkie propozycje zgłaszane przez radnych oraz wszelkie formy konsultacji. Odnoszę jednak wrażenie, że niektórzy radni Rady Miejskiej w Radomsku myślą już o nadchodzących wyborach samorządowych i sposobach zwiększenia swoich szans na ponowny wybór. Świadczy o tym bezrefleksyjne negowanie moich propozycji, ostatnio choćby dotyczących podziału wolnych środków w budżecie. Uwzględniały one - oczywiście w miarę możliwości – dotację dla szpitala czy utworzenie Rodzinnej Strefy Rekreacji, dającej możliwość budowania więzi radomszczan wokół pięknej idei rywalizacji sportowej.

Z kolei, odmawiając Prezydentowi bądź powołanym przez niego organom prawa do podejmowania decyzji kadrowych w instytucjach miejskich i jednostkach podległych, radni Platformy Obywatelskiej traktują lokalny samorząd jak partyjną własność. Szczególnie, gdy decyzje te dotyczą jej członków. Dla przykładu, mające uzasadnienie merytoryczne zwolnienie z pracy wiceprezesa Spółki PGK. Mimo że oczywistym powodem tej decyzji było niedopełnienie obowiązków dbania o majątek Spółki, w tym brak prawidłowego nadzoru nad wykonywaniem zadań przez podległe mu zakłady, niektórzy działacze PO usiłują wpisywać ją w kontekst sporu politycznego.

Jednocześnie podaje dezinformujące dane dotyczące remontu ulicy Leśnej prowadzonego, co prawda przez Miasto Radomsko, ale w części budzącej zastrzeżenia mieszkańców i powodującej opóźnienia - właśnie przez PGK.

Praca w samorządzie powinna służyć miastu, jego mieszkańcom, zwiększać komfort życia, bez uwikłania w konflikty, które widzimy obserwując krajową scenę polityczną. Niestety, nie jest to chyba powszechna opinia wśród radomszczańskich samorządowców. Pomówienia, które ostatnio spadają na mnie jako Prezydenta Miasta, wynikają zapewne z podsumowania udanych dwóch lat prezydentury, zarówno pod względem zrealizowanych w tak krótkim czasie inwestycji, jak i ambitnych planów inwestycyjnych na kolejne lata, na które pozyskaliśmy już środki zewnętrze, jak choćby nowy basen.  

Jarosław Ferenc
Prezydent Miasta Radomsko

Więcej o:
prezydent jarosław ferenc radomsko przewodniczący łukasz więcek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE