Ostatnie pożegnanie Jerzego Słowińskiego – byłego prezydenta Radomska

Tłumy mieszkańców Radomska pożegnały byłego prezydenta Jerzego Słowińskiego.

W uroczystości pogrzebowej Jerzego Słowińskiego, oprócz najbliższej rodziny, uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych miasta i powiatu, byli i obecni radni, poczty sztandarowe radomszczańskich szkół, harcerze, dyrektorzy oraz prezesi miejskich spółek i placóek kulturalnych. Obecni byli również poseł Anna Milczanowska oraz wicewojewoda łódzki Krzysztof Ciecióra.

Uroczystość rozpoczęła msza, odprawiona z kościele pw. Św. Marii Magdaleny. Stamtąd kondukt przeszedł ulicami miasta na Stary Cmentarz. Gdy karawan z trumną przejeżdżał obok Urzędu Miasta, zawyły syreny.

- Jerzy Słowiński był wspaniałym mężem, bratem, ojcem i dziadkiem. Drugą jego miłością było miasto Radomsko. On dla Radomska robił wszystko. Często po godzinach pracy w urzędzie siedział i myślał i dzielił się z nami swoimi przemyśleniami. Wiele inicjatyw społecznych, które zostały rozpoczęte za prezydentury Jerzego Słowińskiego, funkcjonuje do dziś. Był też wielkim katolikiem. Za czasów jego prezydentury patronką miasta została św. Jadwiga Królowa. W tym samym czasie zabiegano, by honorowym obywatelem miasta został papież Jan Paweł II. Zapamiętam Jerzego Słowińskiego jako człowieka zawsze uśmiechniętego, który miał charyzmę, wskazywał kierunki i stawiał przed nami zadania – mówił Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Jerzy Słowiński był prezydentem Radomska przez trzy kadencje, w latach 1994-2006. To z jego inicjatywy została utworzona strefa ekonomiczna.

Jerzy Słowiński zmarł 13 października po ciężkiej chorobie. Miał 75 lat.

Wtorek, 19 października jest w Radomsku dniem żałoby.

Więcej o:
radomsko jerzy słowiński pogrzeb pogrzeb jerzego słowińskiego
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE