Ostatnie posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów II kadencji

Ostatnie posiedzenie Miejskiej Rady Seniorów II kadencji Fot. UM Radomsko

Dziesiątym posiedzeniem zakończyła się druga kadencja Miejskiej Rady Seniorów w Radomsku, działającej w latach 2019 – 2023. Członkowie Rady wspomnieli minione lata i dziękowali za współpracę wszystkim, którzy wspierali pracę MRS.

Przewodniczącym obecnej Miejskiej Rady Seniorów był Zbigniew Drogosz, który w swoim dzisiejszym wystąpieniu podkreślił, że mimo niesprzyjającej aktywności społecznej sytuacji w ubiegłych latach (pandemia Covid-19) udało się zrealizować wiele postulatów i wniosków, a członkowie Rady aktywnie uczestniczyli w posiedzeniach.

- Wszystkim członkom MRS należy się uznanie i pochwała.(…). Chcę bardzo podziękować wszystkim radnym i powiem krótko: działać i pracować z Wami to czysta przyjemność i satysfakcja – mówił Zbigniew Drogosz.

Seniorzy otrzymali także podziękowania za społeczną pracę na rzecz miasta i środowiska senioralnego od prezydenta Radomska Jarosława Ferenca i przewodniczącego Rady Miejskiej Tadeusza Kubaka.

- Dyskusja na państwa posiedzeniach zawsze była merytoryczna. Jesteście Państwo bacznymi obserwatorami rzeczywistości. Zauważacie problemy, które dla innych mogą wydawać się mniej istotne, ale są niezmiernie ważne z punktu widzenia seniorów. To była prawdziwa przyjemność z Państwem pracować – mówił prezydent Jarosław Ferenc.

Prezydent i przewodniczący Rady Miejskiej podkreślili, że radni tej kadencji bardzo aktywnie działali na rzecz miasta, składając wnioski i uwagi, które były bardzo cenne z punktu widzenia mieszkańców i wiele z nich udało się zrealizować lub są w trakcie realizacji. Można tu wymienić m.in. doświetlenie i zwiększenie bezpieczeństwa w rejonie przejść dla pieszych, budowę chodników, remont schodów i oczka wodnego w parku Solidarności, projekt przebudowy ul. Krzywoustego, czy Narodowy Program Edukacji Zdrowotnej.

- Chcę państwu podziękować za poświęcony czas i energię dla pracy w tej Radzie. Pomagacie nam w realizacji działań, które są dla państwa ważne, uzupełniając pracę Rady Miejskiej i służąc naszemu społeczeństwu – podkreślił przewodniczący Tadeusz Kubak.

Nie zabrakło także życzeń dla niewybronowanych członków MRS III kadencji, która rozpocznie pracę we wrześniu 2023 r.

Więcej o:
radomsko urząd miasta radomsko miejska rada seniorów
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE