Ostatnia sesja rady miejskiej

Ostatnia sesja rady miejskiej

6 listopada miała miejsce ostatnia sesja rady miejskiej w kadencji 2014 – 2018. Część radnych będzie zasiadać ponownie w nowej radzie, jednak dla niektórych był to dzień pożegnań. Były, więc kwiaty, upominki, podziękowania oraz pamiątkowe zdjęcie.

Na początku radni złożyli gratulacje prezydentowi Jarosławowi Ferencowi z okazji wygrania wyborów na ten urząd. Prezydent w krótkich słowach podziękował radnym za współpracę, w której pomimo różniących ich zdań i poglądów na wiele spraw, zawsze łączyło ich dobro miasta.

- Dziękuję radnym rady miejskiej za współpracę. Była to rada merytoryczna i odpowiedzialna, a współpraca układała się dobrze. W ostatnich miesiącach przed wyborami czasami emocje powodowały większe napięcie, ale mimo to, bardzo wiele udało nam się zrobić dla miasta. Wiele inwestycji zapoczątkowanych w tej kadencji będzie przynosić efekty w najbliższych latach.

Przewodniczący rady Łukasz Więcek podkreślił iż dobra współpraca rady z prezydentem doprowadziła do zapoczątkowania nowych przedsięwzięć i inwestycji w mieście.

- To była trudna kadencja dla miasta, ponieważ w jej trakcie nastąpiła zmiana na stanowisku prezydenta, co miało wpływ na funkcjonowanie urzędu i rady. Rada miejska tej kadencji była silną radą. Moim zdaniem wybory, gdzie funkcjonowały okręgi jednomandatowe wyłoniły ludzi niezależnych, o mocnych charakterach. Moim zdaniem rada pracowała bardzo dobrze. Mimo wielu różnic między nami i trudnych dyskusji podczas prac komisji i sesji udało nam się dużo wspólnych celów zrealizować z korzyścią dla mieszkańców miasta. Mimo także ostatnio częstych sporów z prezydentem uważam, że mógł on liczyć na wsparcie radnych. Podjęto wiele trudnych uchwał m.in. ta w sprawie podwyżek. Myślę, że była to rada merytoryczna, silna, która dobrze wywiązała się ze swojego zadania

- mówi przewodniczący Łukasz Więcek.

Radnym zostały wręczone upominki w postaci między innymi pamiątkowych plakatów, na których poza wizerunkiem, umieszczono również humorystyczne opisy radnych.

Więcej o:
sesja rady miejskiej 2014-2018 radomsko rada miejska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE