Ostatnia sesja Młodzieżowej Rady Miasta w tej kadencji

Ostatnia sesja Młodzieżowej Rady Miasta w tej kadencji

Jak poinformowała na swoim oficjalnym profilu Młodzieżowa Rada Miasta Radomska, ostatnia sesja w kadencji 2019/2020 rozpocznie się we wtorek 6 października o godz. 15.00, w sali 105 Urzędu Miasta. Młodzi radni podsumują na niej ostatni rok swojej działalności.

- Od listopada ubiegłego roku udało nam się m.in.: stworzyć Radomszczański Głos Młodzieży, przeprowadzić debatę o ekologii w mieście z udziałem władz, ekspertów i aktywistów, zorganizować prelekcję i kampanię informacyjną o prawach ucznia czy też zebrać ponad 1000 podpisów młodych ludzi pod apelem o wprowadzenie zakazu wynajmowania terenów miejskich cyrkom, które wykorzystują podczas swoich spektakli zwierzęta. Jasne, zawsze mogło być lepiej, ale i tak jestem zadowolony – mówi wiceprzewodniczący MRM, Mateusz Patalan.

Jak wspomina, marcowy lockdown mocno utrudnił im działanie. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wszystkie akcje zaplanowane na wiosnę musiały zostać odwołane.

- Dosyć mocno ograniczyło to nam pole manewru. I dlatego jestem bardzo zadowolony z tego, że udało nam się przeprowadzić wtedy wirtualne dni otwarte szkół ponadpodstawowych - dodaje.

Młodzieżowa Rada Miasta została powołana do życia uchwałą Rady Miejskiej z września 2018 roku. Radni wyłaniani są w bezpośrednich wyborach przez uczniów radomszczańskich szkół. Ich kadencja trwa jeden rok. Każda szkoła średnia ma w radzie trzech reprezentantów, a każda podstawówka - jednego.

Więcej o:
młodzieżowa rada miasta radomska obrady młodzieżowej rady radomska mrm radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE