Ostatni weekend wakacji. Będą wzmożone kontrole na drogach

Ostatni weekend wakacji. Będą wzmożone kontrole na drogach Fot. Łódzka Policja

28 - 30 sierpnia będzie ostatnim weekendem tegorocznych wakacji dla dzieci i młodzieży. Policjanci są przygotowani na wzmożony ruch na drogach związany z powrotami z letniego wypoczynku. Funkcjonariusze w sposób szczególny będą nadzorować drogi województwa łódzkiego.

Celem działań będzie zminimalizowanie liczby zdarzeń drogowych, ich skutków oraz eliminowanie tych użytkowników, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie na drodze. Kontrole prowadzone będą nie tylko z wykorzystaniem radiowozów ale również policyjnego śmigłowca.

Podczas akcji, oprócz trzeźwości kierowców, funkcjonariusze baczną uwagę zwracać będą na wykroczenia drogowe, szczególnie te najbardziej niebezpieczne, jak przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, omijanie, wyprzedzanie pojazdów przed i na przejściach dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowe przewożenie dzieci.

W działaniach wezmą udział zwiększone siły funkcjonariuszy ruchu drogowego, którzy wyposażeni w radiowozy z videorejstratorami będą eliminowali tych użytkowników, którzy swoim zachowaniem stwarzają zagrożenie na drodze.

Nad bezpieczeństwem podróżujących będzie również czuwał policyjny śmigłowiec, z pokładu którego policjanci będą sprawdzać, czy nie doszło do zakłóceń w ruchu, a także strzec, czy kierowcy pojazdów nie popełniają wykroczeń. Z góry lepiej widać i można typować pojazdy do kontroli drogowej, przekazując informację załogom będącym w radiowozach. W zainteresowaniu funkcjonariuszy będą też „niechronieni” uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego policjanci zwrócą uwagę na pieszych przechodzących poza wyznaczonymi przejściami czy też poruszających się po zmroku bez elementów odblaskowych.

(info: Łódzka Policja)

Więcej o:
radomsko policja radomsko kontrole ostatni weekend wakacji
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE