Ostatni pensjonariusze DPS w Drzewicy zostaną wypisani ze szpitala w Radomsku

Ostatni pensjonariusze DPS w Drzewicy zostaną wypisani ze szpitala w Radomsku Fot. Wojska Obrony Terytorialnej

W środę 20 maja 2020 r. odbędzie się jeden z ostatnich transportów pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Drzewicy. Dwie osoby zostaną odwiezione ze Szpitala Powiatowego w Radomsku. Transport będzie wykonany przez żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Z wnioskiem o dokonanie przewozu do Dowódcy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej zwrócił się Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

Do tej pory łódzcy Terytorialsi wspólnie z żołnierzami 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, po ewakuacji, dokonywali przewozu podopiecznych do tej placówki już siedmiokrotnie.

- Działania realizowane w zakresie wsparcia Domów Pomocy Społecznej są wykonywane przez Zespół Interwencji Kryzysowej. Na jego czele stoi dowódca 9 ŁBOT i poza żołnierzami tej Brygady oraz 25BKPow w Tomaszowie Mazowieckim w jego skład wchodzą także żołnierze 5 pułku chemicznego z Tarnowskich Gór – wyjaśnia mjr Arkadiusz Rubajczyk, Oficer Prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Wszystkie przedsięwzięcia łódzkich Terytorialsów w ramach pandemii są elementami operacji Wojsk Obrony Terytorialnej pod nazwą „Odporna Wiosna”.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus dps drzewica szpital radomsko wojska obrony terytorialnej

Załączniki

Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE