Ostatni dzień nadawania telewizji NTL

Ostatni dzień nadawania telewizji NTL Fot. Redakcja

Kończy się pewna epoka. Obecna od ponad 25 lat w Radomsku telewizja NTL kończy nadawanie. We wtorek 1 grudnia 2020 r. marka zniknie z medialnego rynku. Zastąpi ją stacja TVC, czyli Telewizja Centrum. Taką decyzję podjął nowy właściciel NTL - spółka Michał Winnicki Entertainment. Wcześniej zdecydował o likwidacji redakcji i studia NTL w Radomsku. Od lipca zaprzestano produkcji lokalnych programów, w tym flagowego serwisu informacyjnego „Kurier”.

– Wierzymy, że nowe otwarcie z nowoczesną oprawą graficzną oraz ofertą programową adresowaną do większego grona odbiorców z centralnej Polski, a nie tylko mieszkańców Radomska i okolic, spotka się z większym zainteresowaniem widzów. W dawnym formacie telewizja NTL Radomsko była nierentowna, a nas jako nadawcy komercyjnego interesuje przygotowanie ciekawego programu, który zyska oglądalność i da nam w efekcie zysk z reklam – komentuje Michał Winnicki.

Jak informuje Michał Winnicki, na wypowiedź którego powołuje się portal wirtualnemedia.pl, widzowie w ramówce TVC znajdą kultowe filmy i seriale, programy poradnikowe, bajki dla najmłodszych oraz informacje z regionów. Nie zabraknie też widowisk artystycznych dla całych rodzin, w tym między innymi koncertów i kabaretów.

W ramówce kanału znajdzie się też serwis informacyjny „Info TVC” (przygotowywany przez redakcję w Bełchatowie), który pokaże najważniejsze newsy z centrum Polski. Będzie on emitowany od poniedziałku do piątku o godz. 19:10.

Kanał TVC będzie dostępny w wersji HD w sieciach kablowych (w tym m.in. Vectra, UPC Polska, Multimedia, Toya, Netia), a także w standardowej rozdzielczości na wybranych multipleksach naziemnej cyfrowej oraz w przekazie satelitarnym na platformach Cyfrowy Polsat, CANAL+ i Orange TV.

Więcej o:
radomsko telewizja ntl ntl koniec nadawania tvc telewizja centrum michał winnicki ntl likwidacja
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE