OSP w Krzywanicach świętuje jubileusz 70-lecia działalności

OSP w Krzywanicach świętuje jubileusz 70-lecia działalności Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W sobotę, 15 czerwca 2024 roku, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzywanicach w gminie Lgota Wielka obchodziła 70-lecie działalności.

Uroczystości zgromadziły licznych mieszkańców oraz wielu zaproszonych gości, w tym starostę Powiatu Łukasza Więcka oraz radnych powiatowych: Justynę Siewior -Starczyk i Jerzego Kotlewskiego.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w intencji strażaków, po której nastąpił uroczysty apel na placu przed remizą. W trakcie ceremonii przywołano historię jednostki, podkreślając jej znaczenie dla lokalnej społeczności oraz osiągnięcia na przestrzeni siedmiu dekad.

Starosta Łukasz Więcek w swoim przemówieniu wyraził wdzięczność i uznanie dla strażaków ochotników, którzy od lat dbają o bezpieczeństwo mieszkańców. Podkreślił również rolę, jaką OSP w Krzywanicach odgrywa w edukacji młodzieży oraz w integracji lokalnej społeczności. 

Po oficjalnej części uroczystości organizatorzy zaprosili obecnych na piknik rodzinny, podczas którego mieszkańcy mogli skosztować tradycyjnej grochówki. Nie zabrakło także atrakcji dla dzieci. 

Więcej o:
powiat radomszczański gmina lgota wielka krzywanice osp krzywanice 70--lecie jubileusz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE