OSP Sucha Wieś świętowała odzyskanie zdolności bojowej

W niedzielę, 4 sierpnia w dzielnicy Radomska Sucha Wieś płonął volkswagen. Jednostka straży pożarnej OSP Sucha Wieś była w pobliżu i szybko przystąpiła go akcji gaśniczej – na szczęście był to tylko pokaz siły bojowej nowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Po wielu latach OSP Sucha Wieś udało się odzyskać zdolność bojową, wyremontowano strażnicę i wóz strażacki. Od teraz druhowie ochotnicy będą mogli wyjeżdżać do wezwań i służyć nie tylko okolicznym mieszkańcom.

Odzyskanie zdolności bojowej przez strażaków z jednostki OSP w dzielnicy Sucha Wieś trwała dokładnie 15 lat. W tym czasie przebudowali swoją strażnicę oraz pozyskali niezbędny sprzęt. W niedzielę z tej okazji odbył się piknik strażacki. Podczas uroczystego apelu wręczone zostały podziękowania tym, którzy pomagali przy odbudowie strażnicy.

- Panie prezesie od lat obserwuję pana społeczną pracę, którą wykonuje pan z wielkim zaangażowaniem, oddaniem i pasją. Przez kilkanaście ostatnich lat poświęcał pan większość swojego czasu wolnego na budowę zdolności bojowej swojej jednostki oraz przebudowę jej siedziby. Władze Radomska wspierały ten proces, widząc efekty pracy pana i członków zespołu. Jako samorządowcy widzimy, jak bardzo potrzebne mieszkańcom są jednostki OSP. Dzisiejszy dzień jest symbolicznym dołączeniem OSP Sucha Wieś w Radomsku do jednostki posiadających zdolność wykonywania zadań bojowych. To zwieńczenie waszego wieloletniego wysiłku, za który dziś Wam serdecznie dziękuję
- mówił przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku, Rafał Dębski.

To, jak jednostka wygląda obecnie to w dużej mierze zasługa prezesa OSP Sucha Wieś – Tadeusza Terki oraz kilku strażaków, którzy przez te wszystkie lata poświęcając swój prywatny czas, czynnie uczestniczyli w odbudowie strażnicy.

- Do tej pory jednostka nie posiadała zdolności bojowej, nie mieliśmy również wszyscy szkoleń i badań lekarskich, a przede wszystkim samochodu, którym moglibyśmy gdziekolwiek wyjechać. A teraz posiadamy już samochód, miasto dofinansowało kwotą 6 tys. zł na remont tego samochodu. Na początek działania naszej jednostki jest to duży postęp. Ale z każdym rokiem będziemy się dokształcać. Na chwilę obecną mamy 15 wyszkolonych strażaków ochotników, którzy mogą czynnie brać udział w akcjach bojowych
- mówił prezes OSP Sucha Wieś Tadeusz Terka.

Podczas pikniku odbył się pokaz zdolności i sił bojowych nowej jednostki, w tym też i sprzętu gaśniczego. Mieszkańcy mogli obejrzeć strażnicę oraz wozy strażackie. Wśród atrakcji był grill, a dla najmłodszych zjeżdżalnia i malowanie twarzy.

Strażaków z OSP Sucha Wieś wspierali druhowie z OSP Bogwidzowy i Stobiecko Miejskie.

Więcej o:
osp sucha wieś radomsko osp sucha wieś straż pożarna radomsko piknik strażacki w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE