OSP Folwarki w KSRG. Przekazano wóz strażacki

OSP Folwarki w KSRG. Przekazano wóz strażacki Fot. UM Radomsko

To był wyjątkowy dzień dla strażaków ochotników z OSP Folwarki oraz całej społeczności dzielnicy. Jednostka została włączona do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Druhowie otrzymali też kluczyki do nowego wozu strażackiego.

Decyzję o włączeniu jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego wręczył strażakom Łódzki Komendant Wojewódzki PSP w Łodzi - nadbrygadier Grzegorz Janowski, natomiast klucze do wozu bojowego podarował druhom prezydent Jarosław Ferenc.

– Jest mi niezmiernie miło, że mogę uczestniczyć w tak ważnej uroczystości. Dziś jestem z Was szczególnie dumny. Zawsze OSP było mi bliskie. Uważam, że zawsze trzeba Was doceniać, ponieważ chronicie nie tylko życie ale też mienie. W Radomsku działają cztery jednostki OSP. Wy jesteście drugą, która dołącza do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. To Wasz ogromny sukces – mówił Jarosław Ferenc, prezydent Radomska.

Prezydent podkreślił jak dobrze układa się współpraca Miasta Radomska zarówno z Państwową Strażą Pożarną, jak również jednostkami OSP. Miasto od lat sukcesywnie przekazuje środki pieniężne i doposaża druhów ochotników. Niedawno Radomsko przekazało 470 tysięcy złotych na zakup wozu bojowego dla OSP Stobiecko Miejskie – dzięki temu działaniu zakupiono nowy wóz, a ten który do tej pory służył w Stobiecku Miejskim rozpoczyna dziś służbę w OSP Folwarki.

Więcej o:
radomsko folwarki osp folwarki wóz strażacki ksrg osp folwarki w gsrg
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE