OSP Folwarki świętuje 100-lecie istnienia

OSP Folwarki świętuje 100-lecie istnienia Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Folwarki świętują 100-lecie istnienia swej jednostki.

Jubileuszowe obchody rozpoczęła msza święta oraz zbiórką pododdziałów na placu OSP. Po odsłonięciu i poświęceniu pamiątkowej tablicy, przyszedł czas na gratulacje, życzenia oraz odznaczenia. Jednostka OSP Folwarki odznaczona została Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa. Medale otrzymali także wyróżniający się druhowie.

W imieniu władz Powiatu Radomszczańskiego w uroczystości uczestniczyły: wicestarosta Małgorzata Lewandowska oraz wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Edyta Sapis-Drozdek, które przekazały druhom z OSP Folwarki wyrazy uznania i szacunku.

- Życzę zawsze szczęśliwych powrotów z akcji, a także zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym. Działalność Waszej jednostki wielokrotnie dała świadectwo ofiarności i pełnego poświęcenia w służbie dla społeczności lokalnej, a strażacy ochotnicy stawiani mogą być za wzór godny do naśladowania – mówiła wicestarosta Małgorzata Lewandowska.

Po części oficjalnej odbył się piknik rodzinny, w którym licznie bawili się mieszkańcy osiedla Folwarki, a potem - zabawa taneczna.

Przeprowadzono także aukcję charytatywną oraz zbiórkę pieniędzy na rehabilitację Kacpra Pluty. ,,Kacper to wspaniały chłopak, mieszkaniec Radomska, strażak ochotnik jednostki OSP Bogwidzowy. Jego pasją jest niesienie pomocy innym. Marzenie Kacpra o zostaniu zawodowym strażakiem, przerwał wypadek w którym stracił stopę. Potrzebna jest kosztowna proteza i rehabilitacja” – napisali na Facebooku swojej jednostki druhowie z OSP Folwarki.

Więcej o:
radomsko osp folwarki jubileusz 100-lecie osp folwarki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE