OSP Dąbrówka w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym

OSP Dąbrówka w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

W piątek (25 marca) świętowano oficjalną uroczystość włączenia OSP Dąbrówka do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

To wyjątkowy dzień dla strażackiej społeczności - by stać się sprawnie działającą częścią krajowego systemu jednostka musi posiadać określoną liczbę wyszkolonych druhów, odpowiednie wyposażenie sprzętowe, skuteczne systemy łączności powiadamiania i alarmowania, jak również pozostawać w gotowości do podejmowania działań ratowniczych. Jest to zatem spore wyróżnienie i powód do dumy.

Porozumienie o włączeniu OSP Gowarzów i OSP Dąbrówka do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego podpisał uczestniczący w wydarzeniu Komendant Powiatowy PSP w Radomsku Mariusz Wojcieszko. W uroczystości uczestniczyli także wójtowie gmin Radomsko i Gidle: Roman Radczyc oraz Lech Bugaj a także wiceminister rolnictwa Krzysztof Ciecióra.

Powiat Radomszczański reprezentował sekretarz Tomasz Kornacki. W związku z włączeniem jednostki OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego złożył serdeczne gratulacje oraz przekazał wyrazy uznania od starosty, Beaty Pokory.

- Odwaga oraz troska o drugiego człowieka od zawsze cechowała strażaków. Postawa, jaką niezmiennie prezentujecie, budzi powszechny szacunek. Dzisiejsza uroczystość to dobra okazja, by podziękować za ofiarną służbę i poświęcenie podczas akcji ratowania ludzkiego życia, zdrowia i mienia, a także za nieustanną pomoc, którą niesiecie potrzebującym. Życzę wszelkiej pomyślności, samych szczęśliwych powrotów z akcji ratowniczych oraz satysfakcji i dumy z pełnionej służby – mówił Tomasz Kornacki.

Więcej o:
osp dąbrówka straż pożarna krajowy system ratowniczo-gaśniczy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE